Zeman cestuje na Slovensko

04.04.2013 6:18 | Zprávy

Český prezident Miloš Zeman se dnes vydává na svou první zahraniční cestu od nástupu do funkce začátkem března - na programu má dvoudenní návštěvu Slovenska. Po uvítacím ceremoniálu na nádvoří prezidentského paláce v Bratislavě se kolem poledne sejde se svým hostitelem, prezidentem Ivanem Gašparovičem. Odpoledne ho čeká schůzka s premiérem Robertem Ficem.

Zeman cestuje na Slovensko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Hradě zavlála vlajka EU za účasti Zemana a Barrosa

Šéf slovenského kabinetu hodlá podle úřadu vlády projednat se Zemanem možnosti prohloubení spolupráce obou zemí. Fico, jenž je také předsedou strany Směr-sociální demokracie, která po přesvědčivém vítězství v loňských parlamentních volbách sestavila jednobarevný kabinet, nedávno prohlásil, že Zeman má na Slovensku mnoho přátel a že veřejnost ho vnímá velmi pozitivně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

11:12 „Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

SPD přichází s novou, provokativní kampaní. Týká se také migrace, stejně jako pověstný „černoch s no…