Zeman se bojí, je si jist kandidát Hilšer. Prezident by měl být "potrestán" prázdnou židlí

02.01.2018 22:01

Prezident Miloš Zeman už 10. března, kdy oznámil svou opětovnou kandidaturu, uvedl, že nepovede žádnou kampaň a že se nebude účastnit televizních a rozhlasových debat, kde by útočil na protikandidáty, a také tak činí. Jenže to se nelíbí zbylým prezidentským kandidátům, kteří by naopak své síly s jeho rádi poměřili. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer proto vyzval účastníky v boji o Hrad, aby v předvolebních debatách společně trvali na prázdné židli pro Miloše Zemana. „On se bojí konfrontace,“ je si jistý Hilšer.

Zeman se bojí, je si jist kandidát Hilšer. Prezident by měl být "potrestán" prázdnou židlí
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Vážení kolegové, myslím, že by bylo dobré, abychom trvali na prázdné židli pro Miloše Zemana ve všech diskusích, kam chodíme. On se bojí konfrontace. Co vy na to?“ ptal se Hilšer.

A není jediný z kandidátů, kdo současného prezidenta vyzýval, aby se debat účastnil. Například podle Michala Horáčka svým odmítáním Zeman narušuje demokratickou platformu, kde platí stejná pravidla pro všechny. Podle informací serveru Novinky.cz nejsou s prezidentovým přístupem spokojení ani kandidáti Jiří Drahoš a Mirek Topolánek.

Podle kandidáta Fischera by měl Zeman v debatách představit své plány a případné změny, které by udělal. „Miloši Zemanovi je dobré připomínat, že se vede kampaň. Pokud říká, že on ji nepovede, tak mně to připadá trochu nefér vůči občanům,“ doplnil v úterý Novinkám Fischer.

Celý článek ZDE.

Prezident Miloš Zeman cestoval po krajích a byla založena i webová stránka Zeman znovu 2018. Na mnoha místech jsou k vidění jeho billboardy a občané obdrželi i letáky do schránek. Dokonce i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí tvrdí, že Zeman kampaň skutečně vede. „Pan prezident nebude nikomu bránit ve vyslovení podpory před přímou volbou za podmínky dodržení zákona,“ hájí ho jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…