Zeman zase mluvil sprostě, láteří česká média. A po prezidentově vystoupení v rádiu došlo k čemusi nevídanému

15.02.2016 9:02

Aktivista pražského Majdanu Tomasz Peszynski zareagoval na svém facebookovém profilu na sobotní rozhovor prezidenta Zemana pro Frekvenci 1, kde prezident opět citoval jeho vulgární vyjádření proti své osobě: „Zasraný fašistický hovado Miloš Zeman. Až chcípne, strašně se ožeru.“ Peszynski se za vulgarity omluvil, na kritice Zemana ale nadále trvá.

Zeman zase mluvil sprostě, láteří česká média. A po prezidentově vystoupení v rádiu došlo k čemusi nevídanému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

Anketa

Uzavřít makedonskou a bulharskou hranici s Řeckem, nepouštět uprchlíky. Toť plán V4, který vadí Merkelové. Podporujete ho?

99%
1%
hlasovalo: 11245 lidí

Vulgární vyjádření, které prezident Zeman citoval v rádiu, vytáhly do popředí české, ale také třeba slovenské zpravodajské servery, které při informování o vystoupení prezidenta Zemana na Frekvenci 1 poukazují na to, že se Zeman v rozhlasovém vysílání opět nezdržel vulgarit, když citoval sprostý facebookový příspěvek aktivisty Tomasze Peszynskiho. Sám aktivista neváhal a o den později vyvěsil na Facebooku prohlášení, ve kterém se za vulgarity omlouvá, z kritiky Zemana však ustoupit nehodlá. 

Peszynski vysvětlil, že jeho výrok byl emotivní reakcí na „přítomnost Miloše Zemana na xenofobní demonstraci na Albertově, na to, že se postavil za nejodsouzeníhodnější část české politiky a veřejnosti a přihlásil se k podpoře iracionálního xenofobního, nenávistného českého antiuprchlického hnutí, které nemá obdoby v celé Evropě“.

Co vše prezident řekl ve vysílání Frekvence 1? Čtěte ZDE

Za svůj výrok se aktivista omluvil. Na tom, že je Zeman fašista, však trvá nadále, neboť tak hodnotí politiku a názory našeho prezidenta. Navíc považuje za absurdní, že Zeman, který je dle něho proslulý svým vulgárním vyjadřováním a nejapnými žerty, vyčítá někomu jeho slovník.

Peszynski se následně prezidentovi vytkl, že ignoruje výroky svých příznivců, kteří prý premiérovi a jiným politikům spílají mnohem ohavnějším způsobem a otevřeně jim vyhrožují násilím. „Bohužel, nikde jsem nenalezl žádné vyjádření Miloše Zemana, které by toto odsuzovalo,“ rýpl si aktivista do našeho nejvyššího ústavního činitele.

Na závěr Peszynski zdůraznil, že bychom spíše než ojedinělé výroky vzniklé pod vlivem emocí měli řešit chování Miloše Zemana jako prezidenta ČR. Aktivista je totiž přesvědčen, že Zeman využívá strachu a nenávisti k manipulaci s veřejným míněním a k vyvolávání iracionální zloby vůči uprchlíkům, muslimům i svým politickým oponentům.  

Jeho chování však prý ale již dávno překročilo rámec běžného politického boje v demokratické společnosti. Peszynskému silně připomíná chování některých politiků v první polovině 20. století, kteří prý – podobně jako Miloš Zeman zneužívá uprchlíky – zneužívali Židy. „Proto považuji Miloše Zemana za novodobého fašistu 21. století, a trvám na tom,“ uzavřel Peszynski s tím, že kvůli chování a výrokům vůči Rusku navíc podezřívá Zemana z velezrady.

Plné znění prohlášení Tomasze Peszynského na Facebooku:

Miloš Zeman dne 13. 2. 2016 ve vysílání rádia Frekvence 1 citoval má slova: „Zasraný fašistický hovado Miloš Zeman. Až chcípne, strašně se ožeru.“

Potvrzuji, že jsem tato slova uvedl na svém facebookovém profilu dne 17. 11. 2015. Uznávám, že výrazy „zasraný“ a „hovado“ jsou vulgární, a omlouvám se za ně. Uznávám, že čekat na něčí smrt není správné chování. Samozřejmě nečekám na smrt Miloše Zemana a ani nikoho jiného. Ona slova jsem napsal pod vlivem emocí a nebyla myšlena vážně. Nestojím si za nimi a rovněž se za ně omlouvám. 
Ovšem na tom, že Miloš Zeman je fašista, trvám. Je to mé hodnocení jeho politiky a jeho názorů. 
Obdržel jsem mnoho podpůrných vzkazů z různých stran. To mi potvrdilo, že Miloš Zeman vyvolává v mnoha lidech velké negativní emoce, stejně jako je onoho 17. 11. vyvolal ve mně. Přesto jsem však přesvědčen, že není možné se vyjadřovat jako on a je třeba jej kritizovat na racionální úrovni. 
Na vysvětlenou dodávám, že můj 3 měsíce starý výrok byl emotivní reakcí na přítomnost Miloše Zemana na xenofobní demonstraci na Albertově, na to, že se postavil za nejodsouzeníhodnější část české politiky a veřejnosti a přihlásil se k podpoře iracionálního xenofobního, nenávistného českého antiuprchlického hnutí, které nemá obdoby v celé Evropě. 
Je absurdní, když prezident, který je proslulý svým vulgárním vyjadřováním a nejapnými žerty, vyčítá občanovi jeho slovník. Tento výrok byl vyjádřením soukromé osoby na jejím osobním profilu. Pokud se vyjadřuji veřejně, ve svých článcích pro různé zpravodajské servery, jakož i v rozhovorech pro média, vyjadřuji se vždy racionálně a slušně, což se o Miloši Zemanovi jako o ústavním činiteli říci nedá. 
Miloš Zeman a jeho kancelář evidentně nemají na práci nic lepšího než kontrolovat soukromé profily svých odpůrců na sociálních sítích a poté zneužívat jejich výroky v politickém boji. Miloš Zeman zneužil tento můj výrok v politickém souboji s premiérem Sobotkou. Je však evidentní, že vůči osobě premiéra nemá žádnou větší výtku než 3 měsíce staré výroky soukromé osoby na soukromém profilu, která zorganizovala demonstraci na premiérovu podporu, a to bez jakékoliv dohody s premiérem, a, aniž by se ona osoba s premiérem znala. Dokonce nejsem ani premiérův volič. 
Miloš Zeman rovněž používá selektivní morálku, když ignoruje výroky svých příznivců. Věřím, že tato záležitost nestojí premiérovi za komentář, ale pokud by tomu tak bylo, doporučil bych premiérovi ocitovat desítky mnohem horších vyjádření příznivců Miloše Zemana na sociálních sítích. Zde je premiérovi, ale i jiným politikům, českým i zahraničním, kteří se znelíbili Miloš Zemanovi, spíláno mnohem ohavnějším způsobem a otevřeně vyhrožováno násilím. Bohužel, nikde jsem nenalezl žádné vyjádření Miloše Zemana, které by toto odsuzovalo. 
Jsem přesvědčen, že mnohem důležitější než ojedinělé výroky vzniklé pod vlivem emocí je třeba řešit chování Miloše Zemana jako prezidenta ČR. Jeho neustálé rozdmýchávání nenávisti, štěpení společnosti, výroky a bonmoty za hranicí dobrého vkusu. Je potřeba řešit jeho morální podíl na šířící se vlně nenávisti v ČR a stále častějších násilných incidentech. 
Jsem přesvědčen, že Miloš Zeman využívá strachu a nenávisti k manipulaci s veřejným míněním a k vyvolávání iracionální zloby vůči uprchlíkům, muslimům i svým politickým oponentům. Toto jeho chování již dávno překročilo rámec běžného politického boje v demokratické společnosti. Silně mi připomíná chování některých politiků v první polovině 20. století, kteří – podobně jako Miloš Zeman zneužívá uprchlíky – zneužívali Židy. Proto považuji Miloše Zemana za novodobého fašistu 21. století a trvám na tom. 
Navíc považuji Miloše Zemana vzhledem k jeho chování a výrokům vůči Rusku za podezřelého z velezrady. 
Toto je skutečný problém České republiky, a nikoli to, co si píši na svém Facebooku. 
Tomáš Peszyński
Praha 14. 2. 2016

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odmítáme tyhle brutální zásahy! Kováčik se u Moravce pořádně rozčílil na EU

13:23 Odmítáme tyhle brutální zásahy! Kováčik se u Moravce pořádně rozčílil na EU

Týden před Vánocemi uvítal Václav Moravec v Žižkovské věži předsedy dvou poslaneckých klubů – Jakuba…