"Chceme vládu co nejefektivněji seznámit s věcmi, při nichž potřebujeme pomoc státu - ať už legislativní nebo finanční. Premiéra a ministry vezmeme například na místo, kde stále stojí výstavba D49 kvůli křečkovi, i k připravované stavbě rychlostní komunikace D55. Vláda od nás dostane podklady s jasnými doporučeními, jak nám být oporou při řešení regionálních problémů," uvedl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Na programu je i společné jednání krajských radních se členy vlády v demisi a společný oběd se starosty obcí s rozšířenou působností.
Program začne ráno návštěvou v Kroměřížské nemocnici, následovat bude prohlídka nemocnice ve Zlíně, tamního obnovovaného Památníku Tomáše Bati a Velkého kina, které je kvůli problémům se statikou zavřené. Delegace zavítá také do Vlachovic na Zlínsku, kde se chystá stavba přehrady, ve Vsetíně se seznámí s obnovou vlakového nádraží. Na programu je i odpolední setkání s občany.
Do kraje by měl přijet místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), ministr zemědělství Jiří Milek (za ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Někteří ministři mají vlastní program, ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO) navštíví zámek Kinských ve Valašském Meziříčí i tamní gobelínovou manufakturu. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO) bude jednat na zlínském úřadu práce, pojede do vsetínské vyloučené lokality Poschlá či sociálního zařízení na Velehradě. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (ANO) si prohlédne například vsetínská sportoviště.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Lékaři
Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...
Další články z rubriky
4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc
Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…


