Známá irská zpěvačka se stala muslimkou. Je pyšná, od teď se jmenuje Šuhadá

26.10.2018 10:29

Irská zpěvačka Sinéad O´Connor oznámila, že konvertovala k islámu. Na svém twitterovém účtu uvedla, že přijala arabské jméno Šuhadá. „Jsem pyšná na to, že jsem se stala muslimkou,“ sdělila na svém twitterovém účtu svým fanouškům oděna v muslimském šátku zvaném hidžáb.

Známá irská zpěvačka se stala muslimkou. Je pyšná, od teď se jmenuje Šuhadá
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Zpěvačka poděkovala ostatním muslimům za jejich podporu a zároveň zveřejnila video, na němž zpívá azán, jímž jsou muslimové svoláváni k modlitbě. V jiném zveřejněném videu zase odříkává s podporou jednoho irského imáma šahádu, vyznání víry.

Sinéad O´Connorová si již v minulém roce nechala změnit jméno na Magda Davittová. Nyní napsala, že přijala jméno Šuhadá. Není to však poprvé, co veřejně mluví o náboženství. Už v 1992 vzbudila značné kontroverze, když v živém vysílání jedné z amerických televizí roztrhala fotografii papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží.

Koncem 90. let se také nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdech vysvětit na kněžku, to ale římskokatolická církev neuznala. Rozhodnutí konvertovat k islámu zpěvačka, kterou nejvíce proslavil hit Nothing Compares 2 U z roku 1990, považuje za „přirozené zakončení cesty každého inteligentního teologa“. Studium všech svatých textů podle jejích slov vede k islámu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…