Zpět k Baťovi, vyzývá zastupitel Dvouletý poté, co padl Čunkův plán s krajskou nemocnicí

22.06.2019 13:55

Zastupitel Zlínského kraje zvolený za Stranu soukromníků ČR Michal Dvouletý se pustil do hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Poté, co neprošel Čunkův plán na výstavbu nové krajské nemocnice za 8 miliard, je podle Dvouletého třeba vrátit se nohama na zem.

Zpět k Baťovi, vyzývá zastupitel Dvouletý poté, co padl Čunkův plán s krajskou nemocnicí
Foto: Archiv Zdeňka Havla
Popisek: Možná rozvojová dostavba stávajícího areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně vycházející z původního územně plánovacího generelu
reklama

„Od začátku říkám, že si hejtman Jiří Čunek vymyslel krásnou, ale zcela nereálnou pohádku o nové nemocnici ve Zlíně-Malenovicích. Bez toho, aniž by byla na stole jasná koncepce zdravotnictví, začal místo modernizace současné Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) bezhlavě prosazovat svůj nový špitál, který měl podle něj vyřešit všechny problémy zdravotnictví ve Zlínském kraji,“ zahájil Dvouletý ostře svůj komentář k Čunkovu nápadu ve slováckém týdeníku Dobrý den s Kurýrem.  

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Čunek podle Dvouletého nechtěl naslouchat opozici ani expertům, prý bagatelizoval jejich stanoviska a než by je vnímal jako partnery, prý na ně vyvíjel mediální nátlak. A vymstilo se mu to. Podle Dvouletého se měl Čunek zabývat i možností modernizovat současnou Krajskou nemocnici Tomáše Bati a ne jen tvrdit, že to bude moc drahé a nevyplatí se to. Některé posudky podle Dvouletého ukazují, že to nemusí být pravda.

Zastupitel připomněl, že kvalitní nemocnice není jen o budově, ale také o kvalitních lékařích a sestrách. Tyto doktory a sestry budeme potřebovat tím víc, čím víc bude naše populace stárnout. Dlouhý má za to, že je třeba vypracovat novou krajskou koncepci zdravotnictví, která stárnutí populace zahrne.

„A co tedy navrhujeme? Kromě vypracování koncepce zdravotnictví je nezbytné zpracovat investiční záměr modernizace KNTB v současném areálu a pustit se co nejdříve do práce na jeho realizaci. Je třeba opustit myšlenku Čunkovy nemocnice a je třeba se vrátit k Baťově nemocnici. Jen je škoda, že hejtman promarnil několik let tím, že se snažil nejen zastupitele, ale i širokou veřejnost přesvědčit o nereálném snu,“ uzavřel Dvouletý.

Ing. Michal Dvouletý, MBA

  • Soukromníci
  • zastupitel Zlínského kraje a města Uherské Hradiště
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …