Zrušme letní čas, krávy si špatně zvykají, říká Šilar

29. 3. 2011 18:50

Místopředseda lidovců a senátor Petr Šilar plánuje triumfální návrat do vysoké politiky, chce definitivně skoncovat s letním časem. Ten podle něj prý snižuje dojivost krav.

Zrušme letní čas, krávy si špatně zvykají, říká Šilar

„Jsem senátor z venkovského volebního okrsku, jsem takzvaně zvolen venkovany," prohlásil Šilar v úterních Impulsech Václava Moravce. Časový posun údajně komplikuje lidem na venkově život.

„Snižuje to dojivost," vysvětloval vážně senátor. Když moderátor Václav Moravec zapochyboval, tak ho Šilar vyvedl z omylu slovy o tom, že „krávy, než si zvyknou na změnu času," tak méně dojí. To souvisí s biorytmy, a to nejen těmi zvířecími. Dřívější vstávání údajně narušuje přirozený rytmus až třetině lidí.

Na vsi jsou prostě jiné problémy

Senátor neopomněl opět podotknout, že se tento problém týká hlavně Čechů, kteří žijí mimo velká města. „Lidé tam problémy mají daleko jinačí než ve městě, nebo dokonce v Praze, takže jim to vážně vadí," dodal.

„Zuzana Roithová interpelovala Evropskou komisi," upozornil Petr Šilar s tím, že otázkou letního času se zabývají i jeho kolegové. Aby něco takové unie vůbec projednala, tak by předkladatelé museli získat pod petici alespoň milion podpisů ze tří členských států unie.

O letním času budeme diskutovat

„Už máme kontakty na Slovensko, v Rakousku a do Polska," předestřel další plány lidovecký místopředseda, který se malého zájmu lidí vůbec neobává, o svých plánech již píše na internetu. "Mě explodovala webová stránka, mám přes sto příspěvků," prohlásil hrdě, nyní hodlá uspořádat veřejnou diskusi o nutnosti pravidelného posouvání času.

V závěru debaty se lidovecký senátor dotkl i svých dalších témat. Nelíbí se mu, jak stát přistupuje k zemědělské výrobě. „Stát jaksi nechává zemědělství napospas evropské unii," uvedl. Navíc nedokáže dostatečně chránit českou půdu. „Prodávat ji cizincům či velkým korporacím" nepovažuje lidovecký místopředseda Petr Šilar za správné.

Čtěte:

Změna času: Neděle bude o hodinu kratší

Šilar (KDU-ČSL): Většině lidí je přechod na letní čas nepříjemný

Zlín: Provoz MHD přechází na letní čas

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…