Zvýšíme platy ve státní sféře a státní pokladna pak dostane zpět více na odvodech. Šéfredaktor se mlátí smíchy z této logiky Maláčové

28.07.2018 13:10

Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš si tropí žerty z předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a z jeho nové ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Dáma prý vymýšlí takové věci, že ji už nemůže nic na světě trumfnout.

Zvýšíme platy ve státní sféře a státní pokladna pak dostane zpět více na odvodech. Šéfredaktor se mlátí smíchy z této logiky Maláčové
Foto: ČSSD
Popisek: Jana Maláčová
reklama

Nová ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová oznámila světu, že jednou z jejích priorit je zvyšování platů ve státní sféře. Členka vlády mimo jiné věří, že tím, že státní rozpočet vydá více peněz, tomuto státnímu rozpočtu prospěje. Jak přesně? Z vyšších mezd budou zaměstnanci odvádět vyšší sociální pojištění, takže všichni budou spokojeni. Čím víc peněz ze státního rozpočtu budou dostávat státní zaměstnanci, tím víc odvedou a na všechno bude více prostředků.  

Stoniš má za to, že ministryně vlastně vymyslela ekonomické perpetum mobile. A nic lepšího už asi nikdo nikdy nevymyslí. Předsedovi vlády Babišovi navíc dáma vytrhne trn z paty. Už je tomu pár let, co Babiš ještě jako ministr financí sliboval, že by v dohledné době rád sestavil vyrovnaný rozpočet. Jenže roky ubíhají, z ministra financí Babiše se stal dokonce premiér Babiš, ale vyrovnaný rozpočet jaksi nikde.

„Jak známo, Andrej Babiš kvůli svým předvolebním slibům naplánoval na příští roky deficitní rozpočet. Všem posměváčkům, kteří mu připomínají jeho dávná slova o tom, že rozpočet bude do několika let vyrovnaný, a kritizují jej za to, že v době růstu prožírá naši budoucnost, musel spadnout kámen ze srdce: Stačí pořádně zvýšit platy státních zaměstnanců a naše hospodářství začne růst tak, že se jihoasijští ekonomičtí tygři oproti nám rázem promění ve vypelichané plyšáky na hraní. Takže, vládo, do toho, a ne aby ses držela nějak moc při zdi!“ napsal ironicky Stoniš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

8:30 U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

Pirátská strana v rámci své pracovní skupiny přednesla návrhy řešení na zvýšení příjmu státního rozp…