S podzimem se myšlenky většiny z nás obracejí ke zdraví více, než v jiných ročních obdobích: Jakmile děti zasednou zpět do škamen, okamžitě vypukne sezóna “rýmiček”. Tahle fáze “chřipky”, jak se různým nachlazením tradičně přezdívá, není vůbec závislá na počasí. Další ataka přichází zpravidla, jakmile se ochladí. Pak už vlastně “sezóna” neskončí, jen se prohlubuje. Po Vánocích, kdy tělu dojdou letní zásoby vitaminu D, se koncem roku přidá nahromaděný stres.
Jenže co s tím? Najednou potřebujeme "něco na imunitu” a obléháme lékárny. Ti rozumnější ne proto, aby si koupili nějaký ten dryák na symptomy virózy a mohli ji tak lépe přecházet - ale aby se jí vyhnuli. Trh s vitamíny a enzymy v oranžových pikslách náhle bují o sto šest.
“Plevel” na rakovinu i chřipku?
Budiž. Je ale potřeba si současně připomenout jednu starou pravdu: tu nejlepší lékárnu nám Stvořitel přichystal přímo na dosah ruky - v přírodě. Existuje řada léčiv, která mají bez přehánění zázračné účinky, a přitom jsou to ta nejjednodušší, která nestojí vůbec nic - ba ani bychom jim nevěřili, že dokáží něco jiného, než lézt nám na nervy.
Na mnoho z nejhorších nemocí, které sužovaly svět, se nakonec našel docela jednoduchý lék
Řeč je tentokrát o pampelišce - i když i jiné takzvané “plevely” mají lidstvu co nabídnout (za všechny třeba kopřiva nebo ostřice). Pampeliška je však bez přehánění, co se lidské imunity týče, mimořádná. Pomáhá nejen na ony “rýmičky”, ale umí léčit i rakovinu - a to natolik úspěšně, že si jejího působení “všimla” i moderní věda. To ale není pro úspěch případné “palmpeliškové kúry” vůbec směrodatné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV