František Kašpárek: Analýza z ministerstva pravdy

18.08.2019 19:27

V těchto dnech vydalo ministerstvo vnitra (které pod Hamáčkovým vedením začíná silně připomínat ministerstvo pravdy z Orwellova románu) další ze svých duchaplných analýz. Oznamuje, že společnost je názorově rozdělena, což prý mají na svědomí dezinformační weby, vůči politickým oponentům jsou vedeny nenávistné komentáře, a množí se nám tu spiklenecké teorie. Ministerstvo pravdy objevilo Ameriku. Takže jedno po druhém.

František Kašpárek: Analýza z ministerstva pravdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Inu, v demokracii to tak obvykle chodí, že společnost má různé názory. K tomu nepotřebuje ani dezinformační weby, ani Českou televizi. Samozřejmě chápu, že elitám, nebo co to vlastně je, by se líbilo, kdyby všichni měli jeden jediný názor. Ten jejich. Co jim v tomto případě háže klacky pod nohy, je právě ta demokracie, které jinak mají plnou hub…ústa. Úhlavního nepřítele pak pochopitelně vidí ve všech alternativách, které jsou pro ně totéž, co pro komunisty byly ideodiverzní centrály. Však si představme jejich frustraci. Od úsvitu do soumraku (a ještě i dlouho potom) do nás hustí svoje policko - korektní odrhovačky a lži, a pak se objeví alternativa, která jim jejich hračky rázem nakope do kanálu.

Nevím přesně, jak to ministerstvo pravdy myslelo s těmi nenávistnými komentáři vůči politickým odpůrcům. Poměrně nenávistné řeči  - v míře větší než velké - vedou vůči svým názorovým odpůrcům právě liberální elity. Že by tedy kritika směřovala do vlastních řad? Hm… to je dosti nepravděpodobné. To zase Hamáčci střelili kozla.

Dále leží ministerstvu pravdy v hlavě šíření konspiračních teorií. Takže, když ONI prohlásí, že všechny alternativní weby jsou buď dezinformační, nebo proruské, tak to není konspirační teorie, ale hlubokomyslná analýza. Ale! Pokud nám se nedostane pravdy ze strany establišmentu a my vezmeme v potaz veškeré jiné možnosti, jakkoli neobvyklé, je to nazváno konspirační teorií.

Takže není konspirace jako konspirace. Navíc tu máme starou moudrost, která říká, že když se čtyři spiknou, tak tři z nich jsou úplní pitomci a ten čtvrtý je agent vlády.
Takže zůstává otázkou, kdo se to tady pořád bojí svobodomyslných názorů, že musí vydávat takovéto oběžníky?

František Kašpárek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Studentský justiční dvůr IAV

9:34 Alena Vitásková: Studentský justiční dvůr IAV

RIVIS -SŠV A VOŠ PK a KŘ Praha, s.r.o. – Mgr. et Bc. JanDalecký, ředitel, Spolek Šance na návrat – I…