“Ve slunci je díra!” hlásaly minulý týden titulky některých zahraničních periodik. Čechám, zdá se, se tentokrát poplašná zpráva zcela vyhnula - více nás zajímají různé díry na Zemi, třeba ty politické, nebo ty v hraničních plotech. Možná by nám ale pořádná poplašná zpráva prospěla. Málo si totiž připomínáme, že žijeme jen několik vteřin od katastrofy.
Kataklyzma na počkání
Ta by samozřejmě nepřišla jen tak, nebo nejspíš alespoň ne bez varování. SOHO, SDO a další kosmické observatoře Slunce naustále bedlivě sledují. Například u takzvaných slunečních erupcí jsou schopny zaznamenat dění na Slunci a v řádu dní varovat, že se k nám blíží “sluneční vítr”, neboli nabité částice ze slunečního výbuchu (erupce), způsobeného docela “obyčejnými” procesy ve vnější vrstvě - koroně - naší nejbližší hvězdy. Je ovšem otázka - z řádu těch mírně konspiračních - zda bychom se o skutečně kataklyzmatické situaci všichni vůbec před jejím vypuknutím dozvěděli.
Schválně: kdybyste byli americký nebo ruský prezident (o německé kancléřce Merkelové raději neuvažujme) a tajné služby by vám předaly informaci, že civilizace, jak ji známe, za tři dny nadobro skončí, co byste udělali? Uklidili se do důkladného bunkru a evakuovali horní 4% národa? Nechali “zbytek” pravděpodobně “v rejži”, ježto mu stejně není pomoci?
Hollywoodské katastrofické filmy (psychologická přípravka?) tento model předpokládají. A jejich přibarvené scénáře značně podporují bunkry pro vládní činitele z dob přihořívající studené války v polovině minulého století. Gottwaldův kryt pod Pražským hradem je dobrým mementem toho, že “vládnoucí třída” (ať už ji definujeme, jak chceme) opravdu nemyslí v prvé řadě na záchranu vlastních obyvatel.
Rudý kříž nad Británií
Že by o kataklyzma mohlo jít kdykoli, není sporu. Slunce “prská” částice naším směrem téměř pravidelně. Sluneční erupce se objevují hojněji kolem slunečních maxim, tedy vrcholků jedenáctiletých cyklů sluneční aktivity. Některé cykly jsou aktivnější než jiné a občas se vyskytne skutečně zásadní sluneční “kýchnutí”. Pokud míří naším směrem, máme trochu problém.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
armáda , názory , příroda , USA , voda , pesticidy , Protiproud , poušť , Hulejová , chemtrails , Aralské jezero , bavlna
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…