Ivan Jordák: Už ne jeden, ale skoro všichni se nestačíme divit

25.01.2019 14:32

S překvapením a rozpaky jsem se ve čtvrtek dlouho rozmýšlel, o co vlastně jde. Zabýval jsem se prohlášením pana Kalouska v pořadu události a komentáře na ČT 24, kde se při hodnocení sporu mezi prezidentem ČR a předsedou Nejvyššího správního soudu, pan Kalousek jasně a zřetelně se vyslovil pro pana předsedu, protože zná oba, ale více věří panu předsedovi, a tak není o čem dále diskutovat.

Ivan Jordák: Už ne jeden, ale skoro všichni se nestačíme divit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Nabídl tak veřejnosti nový důkazní prostředek, svoji víru. Je to rozhodně jednodušší než daktyloskopie, rozbory DNA, trasologie, několik svědků a já nevím, co ještě. Je však otázkou, co dělat v případech, kdy strany sporu nebude pan Kalousek znát. Škoda, že redaktorovi ČT stačilo jen toto prohlášení a zmíněnou otázku nepoložil. Věc mohla už být vyřešena.

Příjemně mě i překvapila informace o spolupráci BIS se školstvím. Údajně má BIS pomáhat školství při vytváření osnov, zejména historie z několika posledních století, ale snad i v jiných případech. Údajně to stihnou snadno při své práci a pro tento účel bude vytvořena jakási skupina, která nejprve dá do pořádku nesmysly, které jsme se učili my o národním obrození, vzniku republiky, Protektorátu a řadě událostí, které prý proběhly úplně jinak, pokud vůbec nastaly, než nám nalévali do hlavy rusofilové a jim podobní. Z učebnic musí zmizet nejen Mácha, který psal o Máji, jako by nemohl psát třeba o Červnu, jak kdysi hezky řekl jeden z privatizátorů pan Ježek, samozřejmě Palacký, tolik slavící Slovany, ale i Pekař, když napsal v knize O smyslu českých dějin, „étos husitství přes všechny stíny středověké tmy, hrůzy válek a surovosti doby zdvíhá české dějiny se jménem Jana Husa spojené do takových výšin, že posvátné úctě před nimi se neubrání ani protivník zásadní, má-li smysl pro velikost a pravdu“. Nakonec se nebude muset přidávat ani učitelům, však BIS udělá vlastně všechno za ně.

Když už BIS bude řešit školství, mohla by vyřešit i politický systém, na podobný tomu, co se snaží zavést Guiado ve Venezuele. Tento předseda parlamentu se prohlásil prezidentem a část světa ho za prezidenta uznala. Nakonec měli zkušenost třeba z Jugoslávie. Maduro, stávající prezident se snaží vzdorovat, ale určitě zahraniční pomoc Guiadovi přispěje. Jen je s podivem, že státy EU chtějí, aby tento zádrhel se rozhodnul ve volbách. Jakoby byly nutné. Mussolini také uskutečnil svůj pochod na Řím bez voleb, stejně Pinochet v Chile se s volbami nepáral.
Svět se nám nějak mění, příliš rychle, a ne vždy správným směrem. Proč?

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…