Ivo Valenta: I nemluvňata jsou prý rasisty.Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně!

22.06.2021 16:25 | Komentář

Osm tisíc zaměstnanců hollywoodského obra Walt Disney prochází školením, aby cítili vinu a hanbu za systémový rasismus a bělošské privilegium. A to není vše.

Ivo Valenta: I nemluvňata jsou prý rasisty.Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Bylo jim prezentováno, že se u dětí projevují první známky rasismu již ve třech měsících (o čemž tedy velmi silně pochybuji) a čtyřletí bílí caparti už jsou dokonce „zaujati ve prospěch bělošství“ – a já měl a mám za to, že děti tohoto věku mají své úplně jiné dětské starosti….

V Seattlu prý zase bylo oznámeno bílým učitelům, že se provinili „duchovní vraždou na černých dětech“. V jiných částech USA je dětem ve školách tlačena do hlav tvrdá výchova proti rasismu a rodiče si ani nemohou stěžovat – v tom případě jsou nařčeni z rasismu oni sami.

Asi je zbytečné přemýšlet o tom, zda se podobné tendence dostanou k nám, do Evropy. Otázkou je spíše kdy...

Probůh, kde to žijeme? Rasismus odsuzuji a posuzuji každého podle toho, jak se chová, jaký má charakter, jak žije, jak pracuje – zkrátka preferuji naprosto odlišné hodnoty, než je barva pleti. A myslím si, že takto to má nastaveno většina populace.

Možná se mýlím, ale jsem přesvědčen o tom, že právě tahle nesmyslná opatření rasismus naopak vyvolávají. Naprosto zbytečně kastují společnost. Nemyslím si, že by se současní běloši měli stydět za něco, čeho se dopustili jejich prapraprapředkové, kteří již dávno nejsou naživu.

Nebo by si snad měli sypat popel na hlavu, omlouvat se a doživotně poklekávat i obyvatelé všech zemí, jejichž vojevůdci táhli do bojů a válek, při nichž umírali lidé? Nejsem o tom přesvědčen.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radomil Bábek: Propagace Národního plánu obnovy? Reklama na dluh!

17:02 Radomil Bábek: Propagace Národního plánu obnovy? Reklama na dluh!

Kolik korun stála propagace Národního plánu obnovy na sociální síti Facebook? A co to vůbec je ten N…