Mám dojem, že česká masová media nestačí komentovat, natož analyzovat dění v EU a na Blízkém východě, o ČLR již nemluvě. O Číně se píše povrchně, nehledě na skutečnost, že je přímým a nepřímým účastníkem dění v uvedených částech světa. Ty budou na pořadu dne i během zasedání pátého pléna 18. sjezdu Komunistické strany ČLR, který začne za několik dní. Ale již dnes je možné sledovat vzrůstající počet „úniků“ informací v médiích o tom, co může obsahovat 13 pětiletý plán, který se bude na plénu projednávat. Nemám pochyb, že v plánu bude okénko i pro Velkou Británii. Snad i pro ČR. Jak velká budou, nevím.
V tomto spojení je pro mne zajímavé pozorovat, co vše si může dovolit prezident Si Ťin-pching během několika týdnů před zasedáním. Je to mimo jiné zajímavé proto, že více než deset plných dní potřebných pro návštěvu USA a UK nebyl doma. To indikuje, že doma je vše v pořádku. Za druhé to pro mne indikuje prověrku Evropy, specificky Velké Británie, jako pořád ještě finančního centra a speciálního spojence USA. Nevzpomínám si, že by se kdy v Albionu prezidentovi USA dostalo takového přijetí, v plném slova smyslu, jako prezidentu Si Ťin-pchingovi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV