Původně jsem se zařekl, že o Karlu Gottovi psát nebudu. Nepsal jsem o Grétě a nebudu psát ani o božském Kájovi. Ano, umřel člověk a je to smutné. Rozumím však i námitkám, proč neměli státní pohřeb například významní vědci, nebo piloti RAF. Ti pro svoji vlast riskovali životy a udělali pro ni víc než jakýkoliv sebelepší zpěvák.
Nakonec jsem si řekl, že udělám výjimku a něco napíši. Nelíbí se mně, jak se pořád na lidi vytahuje anticharta a vždy v situacích, kdy se to hodí. Tenkrát v lednu 1977 jí podepsala drtivá většina umělců. Vážím si těch, kteří se později za svůj podpis omluvili, jako třeba Zdeněk Svěrák nebo Rudolf Hrušínský. Ale já nemám morální právo někoho za tento čin odsuzovat. Ptám se sám sebe, co bych já udělal na jejich místě, odmítl bych podpis. A také bych rád věděl, zda ti, kteří signatáře anticharty odsuzují, se nějak aktivně zapojili do boje proti komunistům nebo byli zticha.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Anticharta , Gott , Ziegler
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…