Ministr financí sice drmolil cosi o tom, že ekonomický přínos EET pro státní rozpočet není zřejmý a že naopak jsou zřejmé výdaje, které souvisí s jeho provozem. Seriózní ekonomové odhadují ztrátu v příjmech státního rozpočtu v důsledku likvidace EET na cca 15 mld. Kč. Není to sice mnoho, ale ani málo. A hlavně korunka ke korunce dává dohromady větší sumy. A kromě toho, proč by měli férové daně platit jen zaměstnanci...
Stejně tak vládní koalice jásala nad dalším devastačním zásahem do veřejných financí, který spočívá ve vyloupení pokladen zdravotních pojišťoven. Tedy především VZP, o částku souhrnně ve výši 14 mld. Kč. Zdravotní pojišťovny prostě v předchozích letech dobře hospodařily, vytvářely rezervy, a tak co je na tom špatného, když vláda do těch rezerv hrábne, že…
Vláda si zatím vůbec nepřipouští důsledky energetické krize (jak to přehnaně nazývá, k té teprve dojde), tedy situace, která nastala tím, že se připojila k hysterii Bruselu a bruselských institucí, které posilují spekulace o tom, kdy že se odpojí ruské ropovody a plynovody od odběratelů v západní Evropě.
No, Rusové to dobrovolně neudělají. Proč by dobrovolně vyklízeli pole konkurenci? Mají sice, pravda, k dispozici (s výjimkou cca 40 zemí Západu a jejich příznivců) celý zbytek „světa“. Zejména Indii, Čínu, ale také celou Afriku a Latinskou Ameriku, kam mohou ropu vyvážet. Stejné je to s jejich plynem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…