Jiří Paroubek: Vládní galerka

01.11.2022 20:44 | Komentář
autor: PV

Vládní pravicové strany se rády stylizují do pozice zlepšovatelů, ba přímo tvůrců nové, vyšší politické kultury. Ohánějí se přitom kdečím a zejména jménem Václava Havla.

Jiří Paroubek: Vládní galerka
Foto: Hana Brožková
Popisek: Jiří Paroubek

Přitom kdokoliv, kdo vyjádří jiný politický názor, nežli mají oni, podporovaní mediálním mainstreamem, je nepřítel. A jejich povinností je pak jakéhokoliv nepřítele jakýmikoliv prostředky dehonestovat a kdyby šlo, zničit.

Před páteční protivládní demonstrací se na mě obrátili organizátoři této akce, abych na ní vystoupil s politickým projevem. Zastávám dlouhodobě názory kritické vůči vládě a tak jsem ochotně souhlasil.

Musím říci, že snahou mainstreamových médií v posledních týdnech bylo organizátory protivládních demonstrací za každou cenu dehonestovat, urážet. A zejména jim neumožnit reakci na tyto urážky a často zavádějící protiargumenty uváděné v opravdu vlivných mainstreamových médiích.

Když jsem se podíval na začátku svého projevu na účast demonstrantů na Václavském náměstí, viděl jsem prakticky plný hlavní bulvár Prahy. Jen na Můstku bylo vidět, že je dav trochu méně hustý. Ale lidé přicházeli a odcházeli. Nicméně, Rakušanova policie se snížila k odhadu, že se demonstrace účastní nižší desítky tisíc lidí. Já bych odhadl a také jsem to řekl hned ve svém projevu na demonstraci, že na náměstí bylo na začátku demonstrace nějakých 80 tisíc lidí.

Ale pochopil jsem, proč Rakušanova policie uměle snižuje tyto počty účastníků. V neděli totiž proběhla médii preferovaná provládní demonstrace, prý proti strachu. A tam policie napočítala také „nižší desítky tisíc“ účastníků, takže mainstreamová média mohla po této manipulaci prohlásit, že vlastně provládní Milion chvilek měl na své nedělní akci více účastníků...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.