Jiří Paroubek: Zařadí se prezident do řad zpátečníků?

13.01.2019 13:57

Prezident Zeman prý vyslal signály, že hodlá vetovat zákon o sňatcích homosexuálů. Nechápu proč. Na jaře v roce 2006 ČSSD pod mým vedením prosadila – přes odpor prezidenta Klause, ODS a lidovců (ti to mají v popisu práce) – zákon o registrovaném partnerství homosexuálů. Tento zákon získal okamžitě vysokou podporu veřejnosti. Podpořilo jej kolem 70 procent občanů.

Jiří Paroubek: Zařadí se prezident do řad zpátečníků?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Podpora případných sňatků homosexuálů sice dnes není tak vysoká, ale je dosti vysoká na to, aby byl názor významné a zřejmě dnes většinové části české veřejnosti opomíjen, a to dokonce prezidentem republiky. Ať chce nebo nechce, prezidenta Zemana jako svého považují především levicově zaměření voliči, kteří ve své podstatě vždy tendovali k respektování lidských práv a svobod občanů. Nemyslím si, že by někomu mělo vadit, pokud si občan vezme za manžela či manželku (jak to chcete vidět) osobu stejného pohlaví. Byla by to velká chyba prezidenta.

Na druhé straně je dobře, že prezident republiky upozorňuje na možnou odvetu Číňanů za diskriminační postupy uplatněné českou vládou vůči čínské firmě Huawei. Zdá se, že některé bezpečnostní složky našeho státu, s horlivostí sobě vlastní, vycházejí vstříc zájmům amerických zpravodajských služeb. Americké firmy, které zápolí o trh s elektronikou s čínskou firmou Huawei, u svých výrobků v řadě parametrů zaostávají za čínskou konkurencí s Huawei. Proto přichází toto diskriminační rozhodnutí. Jak se říkalo za starého režimu: "Když v Moskvě prší, otvírají někteří soudruzi u nás deštníky".

Za zamyšlení stojí také děsivé úvahy nynějšího senátora a někdejšího neúspěšného prezidentského kandidáta Fišera o potřebě „vakcinace (české společnosti) proti ruské propagandě“. Bylo by dobře, aby pan presumptivní prezidentský kandidát takto pokračoval. Aby šířil podobné znechucující bláboly, které musí od jeho volby odradit každého rozumně uvažujícího člověka. Nepochybuji o tom, že je zde někdy militantní, ale jak ukazují výsledky voleb, spíše slábnoucí antiruská a komunistožroutská část občanů. Na ty se zjevně Fišer chce orientovat. Je to zbytečné rozdělování české společnosti.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…