Karel Škácha: Lobbistické roje

03.04.2017 13:03

Začala kampaň, ve které se unikátně spojuje jak ta parlamentní, tak i ta prezidentská, „bezzemanovská“. Vše se teď zrychluje, připravuje, domlouvá. Lidé jsou přemlouváni a upláceni, staří kamarádi jsou zrazováni, staré hříchy vyplouvají, každý začíná pálit naplno. Silnější pes vítězí, na druhé zbude stříbro nebo nedej bože politické olovo. Vznikají propletená přátelství pro dvoje volby najednou. Nabízí se protislužby, mediální podpory i poziční výměny.

Karel Škácha: Lobbistické roje
Foto: nfpk.cz
Popisek: Nadační fond proti korupci

Sněmovní kampaň je doba pro vrcholnou disciplínu lobbyistů, hru o tu nejvyšší moc. Kdo bude mít premiéra, bude rozdělovat posty a miliardy. Budeš-li mít i prezidenta, budeš to mít easy…

Všichni se budou snažit sestřelit první vládnoucí rodinu Sobotků, Chovanců & Pokorných, a ti už dlouho dělají vše proti tomu. Personálně se rekonstruuje Policie ČR, tajné služby, ČT a další klienti Bison&Rose. Ti, kteří se osvědčili, budou potvrzeni, ostatní povýšeni.

Po celé zemi se objevují političtí podnikatelé s jasným business plánem společenského blaha: investovat do zlojedů ve všech stranách a pak tuto investici čtyři roky zúročovat. Plán má podporu z krajů, peníze na kampaň už z veřejných zakázek  a eurodotací chodí. Z Brna to hlídá Rafaj, tak se není proč bát.

Není, vždyť poklausovsky vykradená pravice řeší jen Babiše, Babiš řeší své hnízdo plné stranických uprchlíků, lidovci se modlí za desetiprocentní menšinu a Zeman čeká.

Je jaro, můžeme začít!

  •  

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Nadačním fondem proti korupci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…