Text publikace, sestavený z otevřených zdrojů, obsahuje osm kapitol v souladu s počtem premiérů neúřednických vlád, působících od vzniku samostatné České republiky. Čtenář se tak může dozvědět, jaké klíčové osoby se pohybovaly v okolí premiérů Václava Klause, Miloše Zemana, Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse, Jiřího Paroubka, Mirka Topolánka, Petra Nečase a Bohuslava Sobotky. Rozdílné životní zkušenosti a povahy premiérů se odrazily i do výběru osob, kterými se premiéři obklopili a kterým naslouchali. To, co všechny premiéry, jejich poradce a šedé eminence spojuje, je urputný boj o moc, o vliv a o udržení se na vrcholu. To s sebou nese i nemálo špinavé práce nejrůznějšího charakteru. Někdejší poradce Jiřího Paroubka a současný poradce premiéra Bohuslava Sobotky pro Čínu Jaroslav Tvrdík svého času na téma poradců glosoval: „Vy si chcete povídat o poradcích? To já bych musel popisovat strašný hnůj, to radši ne.“ Z textu publikace je pak možné si učinit soukromý závěr, že Tvrdíkova slova budou mít pevný a reálný základ…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
korupce , názory , NFPK , Nadační fond proti korupci , Škácha
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…