Karol Hrádela: Holocaust nezpochybňuji. Nemohou za něj ale Češi

25.03.2018 9:00

V poslední době si hovoří o popíračích romského holocaustu, dávají se trestní oznámení na údajné popírače atd. Osobně jsem zvědav, kdy se začnou dávat oznámení na osoby znevažující oběti koncentračních táborů tvrzením, které použil nejmenovaný (ex)ministr, že Lety byly koncentračním táborem, protože tam byli koncentrováni nedobrovolně lidé. Za koncentrák je běžně prohlašují v naší veřejnoprávní televizi.

Karol Hrádela: Holocaust nezpochybňuji. Nemohou za něj ale Češi
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Holocaust nezpochybňuji. Nemohou za něj ale Češi, jak se snaží někteří tvrdit, aby snížili odpovědnost nacistů. To samozřejmě neznamená, že se někteří Češiv jistém rozsahu na něm nepodíleli. Romové trpěli, to nelze popírat. Lety byly místem utrpení, ale koncentrák byl něco jiného. Znal jsem řadu lidí, co v koncentrácích byli. Pomáhal jsem jim, babička byla pokusným králíkem a až do konce svého života měla znetvořenou ruku z koncentráku. Lety za koncentrák nepovažují dokonce ani německé předpisy.

Dobře si uvědomuji, odkud se začaly šířit nepravdivé informace o Letech. Vím, kde působil novinář Markus Pape, autor knihy A nikdo vám nebude věřit o „koncentráku“ v Letech, který poskytuje právní rady, ač není advokát, kolik dostaly organizace šířící tvrzení o koncentračním táboře v Letech z veřejných zdrojů, dokáže každý zjistit z ARESu, kdo jezdil na akce Sudetendeutsche Landsmannschaft, je všeobecně známé, komu se dezinformace hodí, dokáže průměrný člověk odvodit, když se zamyslí.

Když nyní čtu článek "Kvůli Letům mají opletačky s policií už tři poslanci SPD" (ZDE), tak žasnu. Nemusím mít rád SPD. Přesto bych ale přál jejím poslancům kvalitní právní zastoupení. Zdá se, že si někdo neuvědomuje, co vše může kauza Lety vyvolat a jak může poškodit některé naše spoluobčany. Bojím se, že ji nejvíce odnesou Romové. Ne ti z „neziskovek“, ale běžní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peter Juza: Koniec a nový začiatok

21:24 Peter Juza: Koniec a nový začiatok

Pripomeňme si, že v roku 1991 – po niekoľkých rokoch agónie, ktorú „pevne“ riadil M. S. Gorbačov a s…