Mira Třebická: Luboš Xaver Veselý patří nejen do Českého rozhlasu

18.01.2021 9:01

Kde jsou ty doby, kdy sdělovací prostředky byly objektivní a bylo s nimi radost spolupracovat. Naposledy před nějakými sedmi lety. V dnešní době to vypadá, že naši novináři uznávají jen jednu pravdu, a to tu svoji, bohužel nenávistnou.

Mira Třebická: Luboš Xaver Veselý patří nejen do Českého rozhlasu
Foto: Archiv PL
Popisek: Luboš Xaver Veselý
reklama

Působí to na mě pomalu hůře než v šílené době před rokem 1989, kdy nic jiného než pozitivní zprávy neexistovalo. Socialistické sdělovací prostředky oslovovaly soudružky a soudruhy, kteří plnili socialistický plán na 120 procent s tváří milou, usměvavou, plnou euforie z lepších a ještě lepších zítřků. Alespoň na obrazovce budovatelská optimistická nálada, negativní zpráva leda tak ze západu.

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8407 lidí

Když dnes sledujete Českou televizi, jsou to jen negativní zprávy, a kupodivu nejenom od nás, ale i ze západu. Kdo nesdílí ten jejich správný názor, je předem odsouzen. Pro lidi, kteří jsou zvyklí mít každodenní přehled o tom, co se děje, je to situace naprosto ubíjející. Večer máte pocit, že jste složili náklaďák plný kamení s tím, že zítra vás čeká to samé, navíc že v kamení budou přimíchány, s prominutím, exkrementy.

Osobně si proto jako očistnou kůru ordinuji Luboše Xavera Veselého a jeho pořady jak v Českém rozhlase, tak v internetové televizi XTV. Noblesní chování, neprosazování se za každou cenu, neskákání do řeči. Pamatuji si Xavera ještě z dob, kdy jsem ho navštěvovala jako doprovod svých nadřízených z rezortu obrany. Dovedl se dostat k jádru i nepříjemných věcí s grácií, aniž by vás musel překřikovat, skákat do řeči a upozorňovat vás na to, že on je tady šéf a vy koukejte odpovídat dle jeho představ, jinak už si v jeho pořadu neškrtnete.

Nemohla jsem tudíž uvěřit, že tento člověk se stal nepohodlným a že je potřeba ho zlikvidovat. Nehodí se prý jak do Rady České televize, tak ani do Českého rozhlasu. Nemohu se zbavit dojmu, že to je hlavně proto, že mluví pravdu. V sobotu se mi dostala do ruky petice a dovoluji si vás na ni upozornit (ZDE).

Pokud se nebojíte vyjádřit svůj názor, máte příležitost. Kdo nesouhlasí, má alespoň na co nadávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Kopista: Koronavir bere iluze o rozumné společnosti

7:15 Jaroslav Kopista: Koronavir bere iluze o rozumné společnosti

Musel jsem se v právě uplynulém nedělním odpoledni podívat na přímý přenos toho blbnutí v Praze. Měl…