Miroslav Josef Bezecný: Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde

19.03.2023 12:21 | Komentář

Převážná většina důchodců stále věří, že Ústavní soud peníze důchodcům vrátí. "Úpravu zákona" (někdo říká podvod na důchodcích) schválila pětidemolice i Chytrý Horák, a "Černého Petra" přehráli na Rychetského a spol.

Miroslav Josef Bezecný: Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde
Foto: Facebookový profil Spolu21
Popisek: Koalice Spolu se k valorizaci důchodů vyjadřuje v rámci marketingové kampaně

Na co je vlastně Ústavní soud? Je to jen líbivá nálepka? Pokud ne, měla by být jeho jediná práce dohlížet na dodržování Ústavy, alespoň podle názvu. I když funkci dozoru má státní zastupitelství. A jestliže tedy rozhodne, že jednání pětikolky a Chytrého Horáka je v rozporu s Ústavou, neměli by za to být viníci potrestáni?

Porušení Ústavy by měl být nejtěžší zločin!? Nechci srovnávat, ale jak by to vypadalo, kdyby se zločinec hájil tím, že sice čin spáchal, ale zásadně se svým jednáním nesouhlasí, a udá se sám k soudu?! Byl by osvobozen?

Situace s valorizací důchodů je více než nejistá. Stále se chrlí nové a nové zákony, a mnohdy si navzájem odporují. To, co platilo ještě včera, je dnes již mnohdy trestný čin. Takže vlastně žádná zákonnost v České republice není, není se o co opřít.

A naše slavná pseudoopozice?! Alenka kritizuje, Kateřina pranýřuje, Tomio... Ale to je všechno velice bezzubé, protože skutečná opozice zřejmě spí. Jak nám vždycky říkal profesor, který přednášel právo: "Paragraf je kroucený proto, aby se zákony mohly překrucovat."

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá

15:49 Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá

Nová čísla o vývoji cen ve výrobě potvrdila, že inflační tlaky ve výrobě dál slábnou. Ceny zemědělsk…