Miroslav Josef Bezecný: Souhvězdí žab se pozná velmi lehce

27.01.2023 9:32 | Komentář

Souhvězdí žab se pozná velmi lehce, tamní obyvatelé jsou zelení, zelené mozky v zelené lebce, a od huby jim šlehají plameny. (zpíval Pavel Dobeš). Upozorňují "demokraty" že to není žádná asociace na prezidentské kandidáty. Jen mám rád písničky. Věřím, že Pavel Dobeš ještě není na indexu. Ale!

Miroslav Josef Bezecný: Souhvězdí žab se pozná velmi lehce
Foto: Facebook Miroslava Němcová
Popisek: Senátorka Miroslava Němcová, Miloš Vystrčil, Jiří Růžička a Lumír Aschenbrenn vyrazili podpořit Petra Pavla na Staroměstské náměstí v Praze ve flanelové košili

Prezidentský kandidát měl rýmičku a kašlíček. A to ho upoutalo na lůžko. Tak si říkám, jestli se nechtěl stát prezidentem proto, že Zeman udělal z Lán a Pražského hradu sanatorium pro tělesně postižené. Přitom již na vojně nám vtloukali do hlavy, že voják, který padne vysílením, má v sobě ještě dvacet procent energie, aby se zvednul, a pokračoval dál. Ale to se zřejmě netýká generálů. Hrdina odnikud. Jakých významných bitev se naši hrdinní generálové zúčastnili? Za co dostali metály?  Nezvládnul by jejich "náročnou" práci, v době míru, obyčejný kaprál za daleko méně peněz? Jestliže násilím navléknou mladé kluky do mundůru a násilím je donutí vraždit jiné mladé kluky, které také kdosi násilím navlékl do uniforem, je to hrdinství?

"Nešťastný národ, který potřebuje hrdiny!" Napsal ve své knize Dold-Michajlik. Anne Applebaum popisuje ve své knize, jak ruský generál, hrdina Velké vlastenecké války, upadl v nemilost a zavřeli ho do Gulagu. Všichni vězni byli překvapeni, že ON, takový hrdina, se nechal šikanovat od ostatních vězňů, dělal jim sluhu a nechal se okrádat. Neuvědomovali si, že celé "hrdinství" pana generála spočívalo v tom, že byl schovaný kdesi za bukem, a posílal za sebe bojovat druhé. Sám nikdy nebojoval, a zřejmě to ani neuměl. I na to, aby se šel vykadit, potřeboval sluhu. 

Vítej nám hrdino z dálky, prodělals šarvátky i války... Horké párky! (U nás v Kocourkově.)

Miroslav Josef Bezecný

reklama

autor: PV

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 318. díl. Karel Poláček – Novináři

12:59 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 318. díl. Karel Poláček – Novináři

Po delší řadě dramatických a politikou zašpiněných textů tohoto cyklu se dnes uchýlíme do bezmála id…