Miroslav Kulhavý: Ondřej Kolář jako hlavní stratég války s Ruskem

10.02.2022 18:08 | Komentář
autor: PV

Tento jestřáb z TOP 09 to řekl jasně: Rusku je potřeba dát najevo, že půjdeme i do ozbrojeného konfliktu! Co více než (přiznávám) škodolibě dodat, že jako vítěz nad maršálem Koněvem, má ty nejlepší předpoklady k dalšímu vítězství, jsa v první lajně na zteči se samopalem nad hlavou. Myslím, že Putin už založil papír do stroje k napsání kapitulace.

Miroslav Kulhavý: Ondřej Kolář jako hlavní stratég války s Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Kolář

V interview na ČT24 zpražil i francouzského prezidenta Macrona za jednání s Putinem v Moskvě ohodnocením – jsou to jen gesta, která nestačí. Určitě už Macron klečí na hrachu a plačtivě : „Ondro, já už vím, že to bylo špatně a slibuji, že už to nikdy neudělám!“ A aby bylo jasno, kdo tady velí, (chlapci a děvčata z vedení NATO, dobře poslouchejte!) Ondra stanovil hranici a doprovodné okolnosti, kdy je už nevyhnutné vykročit rázně vojenskou botou a dát tomu zlobícímu Rusku jednu za ucho!

No, nechme křiklouna z 5. cenovky pronášet své „odborné“ ptákoviny a položme si rovnou vizionářskou otázku: Jak by se zachovalo Rusko (Putin), když by totálně prohrávalo a vojska NATO by se promenovala po části ruského území s možností dojít až do Moskvy? Spouštěčem vojenského tažení by samozřejmě logicky byla ukrajinská hranice, ale válčit by se mohlo i jinde. Nemám odposlouchávací zařízení v kremelských komnatách, ale soudím, že by k použití jaderných zbraní bylo o hodně blíže.

Myslím, že i jestřábi v USA a v západní Evropě si takovou „vítěznou situaci nepřejí a tím více si nepřejí i ty jaderné konce. Jak se pak dívat na hartusení zbraněmi, na další vyzbrojování a obkličování vojsky NATO ruské území? Těch za mořem se případné válčení netýká, myslím tím americké území; ostatně jako v mnohých jiných případech – válčilo by se v Evropě a Američan by jen počítal dolárky. Pravda, také své padlé, aby to do světa tak neřvalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

9:16 Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

Otevřený dopis předsedovi vlády.