Petice proti střílení tažných ptáků na Maltě

10.11.2015 17:15 | Zprávy

Navštívíte-li Maltu, narazíte v přírodě doslova na každém kroku na střelce ptáků. Od září do ledna tu mají povoleno střílet 41 druhů ptáků, v jarní sezóně se střílí hrdličky a křepelky. Kdyby to nebylo tak smutné, vypadalo by to až směšně – v krajině chodí ozbrojení muži oblečení v maskáčích, kteří s důležitým výrazem ve tváři odvážně střílí po malých ptáčcích.

Petice proti střílení tažných ptáků na Maltě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letící pták

(Na Maltě samozřejmě nikdo netrpí hladem ani těžkou podvýživou v důsledku nedostatku potravy, lov ptáků tu představuje pouze oblíbenou kratochvíli.) Přes Maltu vede migrační trasa ptáků z nejméně 48 zemí. Lidé z maltských organizací na ochranu ptáků i jejich sympatizanti z celé Evropy léta sepisují petice a články a točí o maltském masakru ptáků filmy, ale stále to zřejmě nestačí. Část obyvatel Malty totiž zjevně považuje evropské (i naše) a africké ptactvo za svůj nejoblíbenější terč. Tito střelci a jejich podporovatelé navíc těsně zvítězili v letošním jarním referendu, ve kterém se rozhodovalo o zákazu lovu hrdliček a křepelek. Pokud nejste k vraždění ptáků na Maltě lhostejní, podepište prosím tuto výzvu ministerskému předsedovi Malty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla