Petr Hampl: Osobnost, dokonale přizpůsobená době

17.08.2021 14:58 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: Osobnost, dokonale přizpůsobená době
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Náčelník amerického generálního štábu Mark Milley v polovině července veřejně prohlásil, že si je jist, že afgánské ozbrojené síly dokážou Talibán snadno odrazit. Prohlásil také, že Američani situaci pečlivě sledují a budou schopni svým spojencům přispět tak, jak bude zapotřebí.

V polovině loňského roku udělal ten stejný generál jiné zajímavé prohlášení. Centra některých amerických měst tehdy hořela a byla rabována, hordy dokonce útočily na bílý dům, americké bezpečnostní složky se ukazovaly jako bezmocné, a pan generál učinil prohlášení pro tisk – o tom, s kým je na fotografii a co to pro něj znamená.

Zkrátka, osobnost dokonale přizpůsobená době, kdy nezáleží na tom, jaká je skutečnost, ale jak je odprezentována. Firma se může rozpadat, ale kreativní účetnictví ukáže vysokou ziskovost a manažerům jsou vypláceny hvězdné bonusy. Školství je v troskách, znalosti žáků vzbuzují posměch, ale ministerstvo vykáže bezpočet úspěšných projektů. A funguje to! Pár skeptiků se bude rýpat ve statistikách, ale těch si nikdo nebude všímat. Tak to funguje i v armádách.

Jenže najednou tu jsou hordy vousatých divochů se samopaly, které vůbec nezajímá, jak to vypadá na stránkách časopisů nebo jaké grafy jsou uvedeny na powerpointových slidech.

(zdroj: petrhampl.com)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Nadčasový spekulativní pohled do budoucna i zpět, s kritikou do vlastních řad

9:32 Miroslav Kulhavý: Nadčasový spekulativní pohled do budoucna i zpět, s kritikou do vlastních řad

Úvodem hned dvě otázky na tvrdo: umí si někdo představit, že by Rusko bylo s celou  Evropou po mnoho…