Petr Němec: Jak dlouho ještě budeme poslouchat Šlechtovou?

8. 10. 2018 15:40

Už je to několik měsíců od chvíle, kdy opustila ministerstvo obrany. Nejen armáda, ale i laická veřejnost to přijala s úlevou. Že odchod nebude jednoduchý, bylo jasné. Pompézní tiskovka, emotivní vyjádření, rozmáchlá gesta. Kdo by ale čekal, že po nějaké době konečně nastane klid, mýlil by se.

Petr Němec: Jak dlouho ještě budeme poslouchat Šlechtovou?
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová, exministryně obrany
reklama

"Já mám takovou pověst, že zastavuju nekalé praktiky, zastavuju dotace, pokud jsou rozdávány účelově,"hřímala opět tento týden v rozhovoru pro DVTV. https://video.aktualne.cz/dvtv/slechtova-babis-me-zklamal-byla-jsem-loajalni-nabidku-byt-pr/r~e747c466c57311e8acf3ac1f6b220ee8/

Tím prý šlápla na kuří oko především zbrojařům.
"Budu upřímná, válka je nejdražší byznys v celém světě. Nic není dražšího než válka, protože výroba zbraní a výroba techniky je opravdu velmi drahá, takže těch zájmových skupin je u toho hodně," zaznělo z úst Šlechtové.

Je paradoxní, že právě tohle tvrdí exministryně, která těsně před svým odchodem přiklepla firmě SAAB zakázku za 350 milionů, navíc bez výběrového řízení. Věc je o to pikantnější, že stejný systém nabízel i český výrobce, státní podnik VR Group, spadající přímo pod ministerstvo obrany. https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=481419&sId=&mId=

Zakázky napřímo?

Ministryně nyní tvrdí, že vždy usilovala o to, aby resort dával zakázky všem zbrojařským uskupením. V případech, kdy armáda přesně ví, jaké vybavení potřebuje, prý není důvod nepřidělovat ji přímo "tomu, kdo jí chce".
To ovšem vzhledem k výše zmíněné zakázce pro SAAB zní spíše jako freudovské přeřeknutí.

Rambohafík

Šlechtová se vyjádřila i ke svým excesům, které se staly legendárními. Vše vyvrcholilo fotkou pudla ministryně na hrobu neznámého vojína. Zneuctění tak významného památného místa, navíc vysokým představitelem armády, to už svědčilo minimálně o naprosté ztrátě soudnosti. Jenže sebezpytu se od Šlechtové dočkat nelze: "Nějaký VIP salonky, to byly úplný kraviny. Ten věnec, to jsem udělala chybu, ale ten věnec tam byl týden starý, já tam byla sama a psa nosím, takže to bylo trapný, co z toho všichni udělali," rozčilovala se v DVTV Šlechtová.

Zlý Babiš

Jak v mafii, tak v politice se loajalita cení nade vše. Ta u Šlechtové nikdy nebyla na vysoké úrovni. Teď ale přitvrdila a některá její vyjádření směrem k premiérovi vypadají skoro jako donucovací prostředek: "Domnívala jsem se, že jsme se s Babišem dohodli na postu velvyslankyně v NATO, odmítám trafiky, ale pro NATO mám kvalifikaci. Překvapilo mě, když jsem zjistila, že byl prodloužen mandát současnému velvyslanci," přiznala Šlechtová. https://eurozpravy.cz/domaci/politika/236138-slechtova-odhalila-pikantni-detaily-ze-zakulisi-ano-mela-byt-premierkou-misto-babise/

Co tím vším Šlechtová sleduje, není jasné. V tuto chvíli to spíš vypadá jako nátlaková akce na Babiše, který by se měl o svoji "ovečku" postarat, aby více nemluvila.
Už teď je ale jisté, že jsme o Karle Šlechtové neslyšeli naposled.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

18:38 Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

Polední tisková konference vlády otřásla zemí. „Od zítřka nastává v naší zemi lockdown,“ shnruje děn…