Změřit podnikatelský úspěch Ludvíka Karla exaktními čísly možné není. Společnost Preciosa údaje o svém hospodaření nezveřejňuje. Majitel s médii nekomunikuje. Ze zásady.
Deník E15 loni spekuloval, že kapitál společnosti zabývajicí se výrobou křišťálové broušené bižuterie, dekorací a svítidel, se může pohybovat kolem jedné miliardy korun, roční tržby mají dosahovat čtyř až pěti miliard. Co se zisku týče, odpověď na tuto otázku znají jen akcionáři.
Privatizace do rukou zaměstnanců
Privatizační projekt na Preciosu podávalo sdružení zaměstnanců a Fond národního majetku s tímto ne zcela obvyklým postupem souhlasil. Karl měl do projektu údajně vložit milion korun a postupem času zbylé podíly vykoupil.
Už počátkem 90. let v době privatizace političtí vězni protestovali. Namítali, že předat prosperující podnik do rukou zaměstnanců v čele s Karlem, který podnik vedl v době totality, není v pořádku. Jak připomněl týdeník Respekt, pracovní podmínky měly k normálu daleko. Vězni, kteří pro podnik pracovali, měli dvojnásobné normy, nízké odměny, podnik na těchto rozdílech bohatl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV