Rudolf Mládek: Kamuflované příspěvky Pocheho

18.06.2018 15:46

Zdá se, že média poněkud pozapomněla jak se Miroslava Pocheho v ČSSD bleskově zbavili z kandidátky, když zjistili, že tento dnešní adept na ministra zahraničí se zakamuflovanými dary pokusil o nový typ financování sociální demokracie. Po zveřejnění skandálu ČSSD Pocheho falešné příspěvky poslala na dobročinné účely.

Rudolf Mládek: Kamuflované příspěvky Pocheho
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

ČSSD jde o peníze?

Už sama skutečnost, že Poche v médiích oznamuje, že svou nominaci nestáhne, cosi o stavu v ČSSD napovídá. Asi má vymyšlenou novou fintu, jak kouzlit s jinými penězi, tentokráte asi s ministerskými. ČSSD je extrémně zadlužená a v podstatě před bankrotem. Jiné vysvětlení se nalézt nedá. Jenomže vedle bankrotu finančního jí zjevně hrozí i ten politický. Protože navrhovat do funkce ministra usvědčeného podvodníka to je nestoudnost srovnatelná jen s politikou ODS. Ta také navrhují soudem odsouzeného kandidáta na pražského primátora. Zdá se, že obě strany, resp. jejich vedení se pomátlo na rozumu.

Obvinění KSČM

Palbu do KSČM pustila média poté, co se vedení této strany vyhranilo vůči Pochemu a oznámilo, že takovou vládu nepodpoří. Poprvé to vedení KSČM říkalo mnoho měsíců předem a pro ČSSD to není nová informace. Podruhé KSČM se nechce podílet na podpoře vlády, ve které je odhalený podvodník. Proč se tomu tedy některá média tak diví?

Prezident Zeman

Lze predikovat, že Ústavní soud by v kompetenčním sporu nepochybně stál na straně prezidenta Zemana, protože Pocheho nominace je neobhajitelná. Nelze se tedy divit, že Zeman veřejně Pocheho vyzývá, aby sám svou kandidaturu odmítl. I když se tak stane a vláda nakonec vznikne, musíme si položit otázku jak si to vedení ČSSD s Hamáčkem na čele vlastně představuje. Ještě ta vláda ani není a už je jasné, že bude mizerná. Po jednom Pochem se objeví další a další podobné typy. Starého psa prostě novým kouskům nenaučíš….Volit ČSSD nebo ODS je dnes sázka s vysokým rizikem špatné volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…