V těchto dnech promluvil i předseda Ústavního soudu Rychetský, který si postěžoval, že se obává, že se u nás demokracie nerozvíjí už 31 let nejsprávnějším směrem.
Tak tedy, když dovolíte, jako občan s nesporně dlouholetou praxí ve výzkumu, vývoji, výrobě a prodeji vesměs velmi rozumných praktických věcí, tedy nikoli jen z oblastí, kde se mlátí sic často umělecky zpracovaná prázdná sláma, si dovolím položit otázku, kdo za tím milionem právních předpisů stojí. Vždyť přece neexistuje právní předpis, na jehož, přinejmenším konci, by nestál právník.
Takže když tedy uvážím Vás, ono vyjmenované trio a uvědomím si, jakou by každý z Vás měl nést odpovědnost, nezlobte se, napadá mě otázka, proč se svými problémy chodíte jako právníci do televize a tedy k nám a proč nám, občanům o SVÝCH problémech vyprávíte. A proč, abyste pěstovali občanskou společnost, se raději nesejdete mezi sebou a neprovedete hlubokou analýzu svého postavení.
Přečetl jsem si poslední rozhovor s panem Rychetským a mám v paměti jeho nedávný rozhovor s Witowskou. Popřemýšlel jsem nad těmi rozhovory a dospěl k závěru, že čemu pan Rychetský opravdu nerozumí - je řízení státu. Vypadá to tak, že si řízení státu, tedy živoucí organizaci, plete s řízením Ústavního či Krajského soudu, tedy s organizacemi především byrokratickými.
Ona tomu odpovídá i naše Ústava. Kterou přinejmenším redigoval kdo? Nu právníci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV