Bárta: Naprostá absurdita, fiskální úmluva má zakázat snižování daní

03.05.2013 16:11 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Právě jsem byl svědkem absurdního divadla, které se odehrálo na Úřadu vlády. Zde se sešli předsedové parlamentních stran, aby projednali ústavní zákon o finanční ústavě.

Bárta: Naprostá absurdita, fiskální úmluva má zakázat snižování daní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

Tento zákon má především zavést takzvanou fiskální brzdu a zastavit zadlužování ČR, které se u nás neustále zvyšuje.

ČSSD přišla na jednání s prostou logikou. Stanovíme ultimátní podmínky, které pravicová vláda nebude moci přijmout. Nejabsurdnější byl požadavek na ZÁKAZ SNIŽOVÁNÍ DANÍ. Ano, čtete správně, ústava měla snižování daní na příště jednoduše zakázat. Dále se má z ústavy vyjmout hospodaření českého zdravotnictví (rozpočty zdravotních pojišťoven) a důchodový účet (vyplácení starobních důchodů). Brzda by se tím rozvolnila natolik, že by v podstatě ztratila svoji funkci regulaci výdajů. Vždyť jen na tyto dvě položky jde okolo 700 miliard ročně.
Nečas s Kalouskem se však rozhodli přistoupit na cokoli. A všechny návrhy Sobotkovi odsouhlasili (tedy až na obnovení zdanění dividend). Ano, rádoby nejpravicovější stany českého parlamentu přistoupili na to, že u nás Ústava zakáže snižovat daně. Ty už budou moci jen a jen růst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Vyberou si, koho zlikvidovat. Teď přijde protiúder, satisfakce

15:02 Zwyrtek Hamplová: Vyberou si, koho zlikvidovat. Teď přijde protiúder, satisfakce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mediálním útokům proti poradkyni premiéra Babiše Na…