Dušek (ČSSD): Nesouhlasím s předčasným zrušením kvót na cukr

31.03.2013 8:20 | Zprávy

Zrušení kvót na cukr. To bylo jedno z důležitých témat jednání Rady pro zemědělství a rybolov, které se odehrálo v polovině března v Bruselu.

Dušek (ČSSD): Nesouhlasím s předčasným zrušením kvót na cukr
Foto: Redakce
Popisek: Robert Dušek

Rada tam odsouhlasila svoji pozici ohledně reformy společné zemědělské politiky pro další jednání s Evropským parlamentem.

Jednání mají začít 11. dubna a irské předsednictvo chce dohodnout kompromis do poloviny roku 2013. Nebude to ale jednoduché. Ukázalo to již bruselské jednání Rady, kde nepanuje shoda. Například Slovensko a Slovinsko s pozicí Rady nesouhlasily. A jedním z důvodů, proč Slovensko vyjádřilo nesouhlasný postoj, je i zrušení kvót na cukr v roce 2017.

„S ohledem na zaměstnanost v České republice jsem rozhodně pro zachování kvót do roku 2020,“ připojuje se i europoslanec Robert Dušek, člen Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: cssd.cz

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): V Bruselu se dojednalo zpřísnění, ne zmírnění povolenek a Green Dealu

21:03 Okamura (SPD): V Bruselu se dojednalo zpřísnění, ne zmírnění povolenek a Green Dealu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům jednání ministrů životního prostředí k em…