Onderka (ČSSD): Vinu ze sebe komunisté nikdy nemohou smýt

09.06.2010 22:20

Oběť Milady Horákové a dalších nelze zapomenout. Žádné omluvy nepomohou.

Onderka (ČSSD): Vinu ze sebe komunisté nikdy nemohou smýt

Dnes je to přesně šedesát let, kdy byl vynesen rozsudek smrti nad Miladou Horákovou a dalšími  třemi z třinácti  obžalovaných v politickém procesu, který se zapsal černým písmem do historie naší republiky a nesmí být nikdy zapomenut.  Kdo z falešně obžalovaných z protistátní diverzní činnosti tehdy nebyl popraven, byl komunisty na patnáct až dvacet let uvězněn v krutém žaláři.  Měli bychom mít stále na paměti,  že mezi nimi byli i dva sociální demokraté - profesor Zdeněk Peška a senátor Vojtěch Dundr. Ten bohužel v roce 1957 na následky nelidského věznění zemřel.

Ať se dnešní komunisté nad těmito událostmi kroutí a omlouvají,  jak chtějí, nesmíme jim odpustit, že jsou pokračovateli zločinecké strany, která tyto otřesné politické procesy zinscenovala. Vinu ze sebe nikdy nemohou smýt. Já jako sociální demokrat jsem proto vyzval naši stranu, aby se od KSČM s konečnou platností distancovala, aby jí vyslala jasné stanovisko - už nikdy s vámi nebudeme vládnout! Ani nahlas, ani potichu!  Deklarace bohumínského sjezdu je pro mne málo. Jednou provždy se zbavme komunistického stínu, který je nám neustále v patách. Sociální demokracie musí projít sebereflexí, ubrat plyn směrem doleva a stát se středolevou politickou stranou se zvýšeným koaličním potencionálem. Jakákoliv spolupráce s komunisty by byla cestou do pekel. Jsem přesvědčen, že i nejasné signály, které vysílala ČSSD ohledně možné tiché spolupráce s KSČM po případných vítězných volbách, byly jednou z příčin, proč někteří sympatizanti nakonec hlas pro nás do volebních uren nevhodili.

Dne 8.června 1950 byl vynesen rozsudek smrti nad nevinnou matkou šestnáctileté dcery, který byl i přes mezinárodní protesty 27.června vykonán. Nebyla sama, koho komunistický teror připravil o život,  nebo mu podlomil zdraví, nebo ho alespoň připravil o generacemi opečovávaný majetek a udělal z něj bezdomovce. Každý z nás zná někoho, jehož rodina byla čtyřiceti lety vlády  KSČ nějak postižena.  A těmto lidem musíme dát jasně najevo, že jsme na jejich straně.  Vždyť minulý režim pronásledoval i členy sociální demokracie. Připadá mi proto neuvěřitelné, že by snad někteří dnešní členové strany  chtěli přijmout komunistickou výzvu ke společnému tanci. Těmto  tendencím je třeba říct jasně a nahlas NE!

Váš

Roman Onderka

Vyšlo na romanonderka.blog.idnes.cz

Dále čtěte:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Roman Onderka - profil

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Přijetím eura bychom přišli o ekonomickou suverenitu

6:16 Fiala (SPD): Přijetím eura bychom přišli o ekonomickou suverenitu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.