Paroubek: Odboráři nejsou ti, kdo nechtějí komunikovat

25.03.2012 10:35 | Zprávy

Odchod odborářů z jednání tripartity mne zneklidňuje. A to především proto, že vláda opět dokazuje, že není schopna ani ochotna přistoupit na oprávněné požadavky zástupců zaměstnanců pro udržení sociálního smíru.

Paroubek: Odboráři nejsou ti, kdo nechtějí komunikovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek

Odboráři by neměli být vrháni do stínu těch, kteří nechtějí komunikovat. Zkušenost s bezohledným vládním parním válcem, který spolehlivě lisuje všechny odlišné názory, mají minimálně také zástupci opozice, včetně národních socialistů, v Poslanecké sněmovně. Odboráře proto národní socialisté plně chápou a podporují.

Premiér Nečas místo toho, aby se sám nad sebou zamyslel, opakovaně používá argument o "sehraném divadélku". Přitom k selháním jednání tripartity v takovém měřítku, jako nyní, v minulosti nedocházelo snad nikdy. Faktická neexistence sociálního dialogu a sociálního smíru v důsledku reálných kroků Nečasovy pravicové vlády je odpovědností pánů Nečase, Kalouska a Bárty.

Je zřejmé, že budoucí vlády - doufejme, že levicové - budou muset tento sociální deficit napravit.

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: NS - LEV 21

Podvýbor pro duševní zdraví

Jak nějaký podvýbor pomůže zlepšit situaci? Není hlavní problém v tom, že chybí peníze třeba na psychology? A jak si vysvětlujete, že psychických problémů nejen u dětí narůstá, a jak se díváte na problém šikany, která je čím dál častější a surovější- otřesnější?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Za osm let neudělali nic

22:14 Bartoš (Piráti): Za osm let neudělali nic

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bydlení.