Český Krumlov: Kouzelný Krumlov 2011

21.03.2011 14:16

Sluneční paprsky prohřívají uličky města, krumlovští medvědi se probouzejí ze zimního spánku a příroda kolem se začíná zelenat a pučet. To vše předznamenává jediné - jarní slavnost Kouzelný Krumlov je za dveřmi.

Český Krumlov: Kouzelný Krumlov 2011

Letos akci netradičně zahájí festival z Kutné Hory v rámci programu „Ozvěny TyjátrFestu". V pátek 29. 4. 2011 přiveze tento festival do pivovarské zahrady hudebníky, herce, ale také výtvarné umělce a s nimi spoustu zábavy.

Pivovarská zahrada ožije i v soboru 30. 4. 2011. Děti se během odpoledne zabaví při hrách, výrobě čarodějnických kostýmů, čarodějnickém líčení nebo pečení buřtů a těšit se mohou i na vystoupení brněnského divadla Kamarádi. Společně s dětmi mohou rodiče v rámci Krumlovského veletrhu navštívit stánky českokrumlovských neziskových institucí, souborů či spolků nebo si poslechnout koncert oblíbené dámské kapely Lakomá Barka. Celý odpolední program v zahradě doplní Festival Základní umělecké školy Český Krumlov.

Kouzelný Krumlov - koncert Podvečerní program je již tradičně spojen se stavěním máje za doprovodu zpěvu a tance folklórního souboru Růže Český Krumlov a se zapálením vatry. Během večerního programu bude mimo jiné pokřtěn nový turistický produkt „Český Krumlov Card", který spojuje nabídku čtyři významných kulturních institucí (Zámek Český Krumlov, Regionální muzeum, Museum Fotoateliér Seidel a Egon Schiele Art Centrum). Koncerty oblíbených krumlovských kapel (Lakomá Barka, El Tenéré a Kyanid) a lampiónový průvod završí sobotní večer.

V neděli 1. 5. 2011 se Vám otevřou dveře mnoha muzeí a galerií a budete moci nahlédnout do zajímavých expozic. Posezení na náměstí Svornosti během májového odpoledne zpříjemní promenádní koncert swingové kapely Black Bottom.

Museum Fotoateliér Seidel Perličkou v programu bude po celý víkend (30. 4. - 1. 5. 2011) fotografování v Museu Fotoateliér Seidel. Jarní fotografování na téma „První dáma=máma" zve před objektiv současné maminky, jejich děti a tatínky. Společné rodinné foto v historickém prostředí a nejlépe v dobovém oblečení se stane ozdobou rodinného fotoalba, tak jako tomu bývalo v minulém století. Součástí akce je i soutěž o nejstylovější fotografie v dobovém kostýmu: „První dáma=máma Fotoateliéru Seidel" o hodnotné ceny! O vítězce můžete rozhodnout i Vy - hlasováním na www.seidel.cz.
Rezervace na focení nutná! Více na www.seidel.cz

Přijměte pozvání a přijeďte do Českého Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma (výjimky uvedeny v programu).

Program akce na www.ckrumlov.cz/kokr2011

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ckrumlov.info

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Rekonstrukce páteřního chodníku skrze Smetanovy sady je hotová

21:14 Uherské Hradiště: Rekonstrukce páteřního chodníku skrze Smetanovy sady je hotová

Město Uherské Hradiště ve svém největším parku, Smetanových sadech, opravilo za více než 5 milionů k…