V poslední době je parkour a workout velmi oblíbenou pohybovou aktivitou, především u mladší generace. „Podobu hřiště, jeho vybavení a rozmístění jednotlivých prvků jsme před stavbou konzultovali s lidmi, kteří se parkouru aktivně věnují. Hřiště je v podstatě takové, jak si parkouristé řekli,“ sdělil Vlastimil Ondráček z Technických služeb Hradec Králové, které pro město stavbu hřiště zajišťovaly. Na ploše více než 500 metrů čtverečných jsou desítky různých prvků a sestav překážek. „Dopadová plocha hřiště a jednotlivé prvky sice splňují ty nejvyšší možné bezpečnostní požadavky, ale u parkouru je potřeba počítat i s nějakým tím pádem a zraněním. Na hřišti jsou tabule s upozorněním, že každý je při pohybu na překážkách odpovědný za své zdraví sám,“ upozornil Ondráček. Pro děti mladší patnácti let je vstup na hřiště možný pouze v doprovodu rodičů nebo dospělé osoby.
„Výstavba a provoz otevřených hřišť a sportovišť je v souladu s koncepcí prorodinné politiky města, navíc v dnešní době je potřeba podpořit jakoukoli pohybovou aktivitu u naší mladší generace,“ říká Anna Maclová, náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí. Vedle otevřených dětských a školních hřišť na celém území města jsou v Hradci Králové další hřiště se speciálními prvky a vybavením. „Fit park Harmonie s posilovacími stroji a petangovým hřištěm, který byl původně určený především pro seniory, dnes využívá široká veřejnost. Nejen školám slouží moderní dětské dopravní hřiště, starším dětem je k dispozici skatepark v Šimkových sadech nebo workoutové hřiště u Hvězdy. Parkourové hřiště v Labské Kotlině je dalším segmentem, který doplňuje systém veřejně přístupných fitparků ve městě a navazuje na školní otevřená hřiště,“ doplnila Maclová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV