V rámci slavnostního podvečera odborná porota složená z historika Jana Kašpara, novinářky a programové dramaturgyně Domu česko-německého porozumění Petry Laurin a vlastivědného badatele, spisovatele a publicisty Marka Řeháčka posuzovala zpracovaná dokumentární díla žáků i jejich prezentace před publikem, a nakonec z nich vybrala tři vítězné projekty.
Na třetím místě se umístily děti ZŠ Antonína Bratršovského s příběhem o slavné jablonecké sportovkyni, mistryni v běhu na lyžích a olympioničce Aleně Bartošové. Druhé místo obsadila ZŠ Na Šumavě, s příběhem zdejšího vodního skauta Iva Raaba, který po stopách své židovské guvernantky Anny Hönigové pátrá dodnes a chystá se jí v Praze zřídit Kámen zmizelých. Vítězství si odnesly děti z DDM Vikýř, které zpovídaly místní pamětnici a publicistku Christu Petráskovou, která pravidelně přispívá články o historii města před sto lety do Jabloneckého měsíčníku a má na kontě už několik knih o zdejším kraji.
Veřejnou prezentaci v koncertním sále jablonecké ZUŠ moderoval herec Ladislav Hampl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV