U mikrofonu se postupně vystřídalo několik zástupců přípravného výboru žádajícího referendum, lékaři a další. Na pozvání odborářů nemocnice vystoupila i šéfka českých zdravotnických odborů Dagmar Žitníková. Řečníci požadovali, aby si město i nadále ponechalo ve stoprocentním vlastnictvím, neboť ke změně nevidí potřebný důvod. Přítomen byl i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. „Jsme připraveni jednat o převodu pod Krajskou zdravotní. Než však podnikneme nějaké kroky, potřebujeme rozhodnutí zastupitelstva, že o to je zájem. A takové rozhodnutí zatím chybí,“ konstatoval náměstek Rybák. Výboru připravujícímu referendum se však nelíbí ani převod pod Krajskou zdravotní. Jednoznačně požaduje zachování současného stavu, ačkoliv Krajskou zdravotní považuje za nejmenší zlo.
„Respektujeme názor veřejnosti. Nicméně se nedomnívám, že zachování současného stavu je to nejlepší řešení. Nemocnice totiž má personální problémy, které se budou stejně jako v celé republice prohlubovat, což dokonce může ohrozit funkčnost některých primariátů,“ znovu zopakoval starosta Ladislav Chlupáč. „Chtěli jsme jedinou věc – vyslechnout si, jaký zájem o naši nemocnici by vůbec byl, jaké podmínky by kdo byl ochotný nabídnout a společně se rozhodnut, jestli některá z nabídek vyhovuje. Nemusela by to pochopitelně být žádná,“ dodal starosta, podle něhož je společně třeba hledat řešení, které nezachová současný stav, ale naopak zajistí nemocnici další rozvoj a schopnost odolat tlaku mnohdy nepředvídatelných změn přicházejících zvenčí. Příkladem může být nesystematické zrušení poplatků za pobyt v nemocnici, státem nařízené zvýšení platů zdravotníkům bez toho, že by městu stát náklady plně kompenzoval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV