Olomouc zajistil roušky a respirátory pro seniory i pro občany s nízkými příjmy

09.03.2021 20:27

Město Olomouc se snaží ulehčit dopady koronavirové pandemie rovněž nízkopříjmovým spoluobčanům, ať už jde o příjemce dávek pomoci v hmotné nouzi v produktivním věku nebo seniory s nízkými důchody.

Olomouc zajistil roušky a respirátory pro seniory i pro občany s nízkými příjmy
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Právě na tyto občany totiž zvýšeně dopadají opatření vlády ukládající povinnost používat předepsanou ochranu dýchacích cest, kterou je pro pohyb v rámci města nejméně zdravotnická rouška, v případě vstupu do prodejen a provozoven dokonce respirátor typu FFP2,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. „Chápeme, že pořizování ochranných prostředků může být pro lidi s napnutým rozpočtem nezanedbatelný problém.“

Občané s nízkými příjmy si po prokázání důvodu mohou vyzvednout balení zdravotnických roušek nebo šest respirátorů zdarma v budově odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce, Štursova 1. Informační centrum, kde jsou ochranné prostředky k dispozici, má úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Tato iniciativa navazuje na krok z minulého týdne, kdy pracovníci sociálních služeb rozvezli tisíce respirátorů obyvatelům domů s byty zvláštního určení. Magistrát je rovněž v kontaktu s předsedy klubů seniorů, kteří o případných potřebách ochranných prostředků město informují. Pokud by se ocitla v nouzové situaci i některá sociální organizace, sdružující například handicapované osoby, může se obrátit na potravinovou banku, případně na odbor sociálních služeb.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

22:28 Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

Statutární město Liberec opět podporovalo dobrovolníky, kteří se připojili k úklidové akci Ukliďme L…