Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

06.07.2025 15:00 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Velkou část Česka v pátek ochromil blackout. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že vláda situaci řeší a ministr průmyslu Lukáš Vlček (STAN) později na tiskové konferenci popsal, co blackout v části Česka způsobilo. Jenže podle Jany Bobošíkové veřejnosti otevřeně lhal.

Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Představení volebního programu hnutí Stačilo! pro podzimní sněmovní volby

Ministr průmyslu Lukáš Vlček z hnutí STAN informoval českou veřejnost, že za pátečním blackoutem stála technická závada. Podle České elektroenergetické přenosové soustavy (ČEPS) k blackoutu došlo kvůli pádu fázového vodiče.

 Lídryně uskupení STAČILO! ve Středočeském kraji Jana Bobošíková tvrdí, že vláda lidem bezostyšně lže. Bobošíková s odvoláním na experty uvedla, že za blackoutem ve skutečnosti stálo jedno varování, ignorance a selhání. „Nešlo o poruchu. Šlo o systémové selhání. A odpovědní lidé lžou,“ poznamenala Bobošíková bez servítků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialova junta slouží Německu a Bruselu. Tak se bojí přiznat, že německé OZE šílenství a vypínání jádra může mít na nás dopady , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 06.07.2025 15:12:01
kvůli opakovanému přetížení sítě, která na tohle nebyla stavěná. A před Bruselem se krčí, protože by mohla budit dojem, že není dost zelená. Výsledek - ohrožení občanů a firem blackoutem. Pokud budeme strkat raději miliardy Ukrajině, než do vnitřní bezpečnosti, tak se situace nezlepší. Ale oni to ve strakovce zvládnou, zvýší nám daně.

|  11 |  1

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…