Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

06.07.2025 15:00 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Velkou část Česka v pátek ochromil blackout. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že vláda situaci řeší a ministr průmyslu Lukáš Vlček (STAN) později na tiskové konferenci popsal, co blackout v části Česka způsobilo. Jenže podle Jany Bobošíkové veřejnosti otevřeně lhal.

Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Představení volebního programu hnutí Stačilo! pro podzimní sněmovní volby

Ministr průmyslu Lukáš Vlček z hnutí STAN informoval českou veřejnost, že za pátečním blackoutem stála technická závada. Podle České elektroenergetické přenosové soustavy (ČEPS) k blackoutu došlo kvůli pádu fázového vodiče.

 Lídryně uskupení STAČILO! ve Středočeském kraji Jana Bobošíková tvrdí, že vláda lidem bezostyšně lže. Bobošíková s odvoláním na experty uvedla, že za blackoutem ve skutečnosti stálo jedno varování, ignorance a selhání. „Nešlo o poruchu. Šlo o systémové selhání. A odpovědní lidé lžou,“ poznamenala Bobošíková bez servítků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialova junta slouží Německu a Bruselu. Tak se bojí přiznat, že německé OZE šílenství a vypínání jádra může mít na nás dopady , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 06.07.2025 15:12:01
kvůli opakovanému přetížení sítě, která na tohle nebyla stavěná. A před Bruselem se krčí, protože by mohla budit dojem, že není dost zelená. Výsledek - ohrožení občanů a firem blackoutem. Pokud budeme strkat raději miliardy Ukrajině, než do vnitřní bezpečnosti, tak se situace nezlepší. Ale oni to ve strakovce zvládnou, zvýší nám daně.

|  11 |  1

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…