Opava směřuje k duhové koalici, strany se dohodly

24. 10. 2014 10:43

Ve čtvrtek 23. října byla v Opavě podepsána dohoda o vytvoření stabilní koalice mezi pěti politickými subjekty. V následujících čtyřech letech budou Opavu z radních pozic spravovat hnutí ANO 2011, Změna pro Opavu, KDU-ČSL, ODS a SNK Starostové a občané městských částí SMO.

Opava směřuje k duhové koalici, strany se dohodly
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

O post primátora se bude ucházet Martin Víteček (ANO) a na pozice náměstků budou nominováni Simona Bierhausová (ANO), Dalibor Halátek (Změna pro Opavu) a Josef Stiborský (KDU-ČSL).

Koaliční smlouva, by měla být podepsána do 30. října. Do té doby budou jednotliví kandidáti připravovat ve společné kooperaci programová portfolia.
„Jsem rád, že se nám podařilo sestavit pestrou koalici, kterou považuji pro toto město za výhodnou. Zásadní změny se budou provádět lépe, pokud pro ně bude existovat široká shoda, říká Martin Víteček.

Hnutí ANO dlouhodobě deklaruje snahu o zprůhlednění městské správy a zapojení více politických subjektů považuje za první vhodný krok na této cestě. Tímto chceme upozornit na fakt, že v budoucím vedení města chceme realizovat množství kroků, které povedou k optimalizaci radnice, ale rozhodně při jejich přípravě budeme postupovat tak, aby byly všechny realizovány na základě široké shody.

O podobě koaliční dohody a podrobnostech o vzájemné dohodě budeme média informovat v další tiskové zprávě v polovině příštího týdne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: opava-city.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

15:36 Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

V pátek kolem poledne přivezli zaměstnanci firmy Compag na Staroměstské náměstí vánoční strom, který…