„Z celkového počtu nových stromů obvod vysadil část ve vlastní režii do uličních stromořadí. Další výsadby dřevin byly prováděny v rámci plánovaných investičních akcí například při rekonstrukci Dlážděné ulice a výstavbě nové obytné zóny v Radobyčicích, při úpravě prostoru před vjezdem do areálu plzeňského pivovaru a v dalších lokalitách. Nová výsadba je prováděna také jako náhrada za pokácené dřeviny ve správních řízeních dle zákona o ochraně přírody a krajiny, ať už fyzickým osobám, nebo právnickým osobám,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu. „V loňském roce jsme jako náhradu dosadili 58 ks nových stromů,“ dodává.
Obvod ve snaze přiblížit občanům péči o nově vysazené dřeviny na jeho území, vyhlásil na začátku podzimu akci, kdy občanům obvodu nabídl od října 2020 do března 2021 tzv. „adopci stromů“. Jednalo se o 12 ks stromů na obvodem určených vhodných místech. Také občané sami si mohli vybrat místo pro výsadbu dle vlastního výběru. Nabídku využil pouze jeden subjekt. O další výsadbu dřevin a následnou péči nebyl ze strany občanů, bohužel, už žádný zájem. uvedla Marie Rumlová, vedoucí Odboru dopravy životního prostředí ÚMO Plzeň 3.
Protipólem výsadeb stromů a hodně diskutovanou činností je samotné kácení dřevin, které si provádí jak v samosprávní činnosti na svém svěřeném území Městský obvod Plzeň 3, tak i Správa veřejného statku města Plzně na pozemcích jí svěřených jako je např. historické centrum města, sadový okruh, Borský park aj.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV