„Akustický tomograf je důležitým pomocníkem při komplexním odborném hodnocení stavu stromů. Napomáhá správcům zeleně zjistit, v jaké kondici je zkoumaný strom a zda jeho poškození neohrožuje bezpečnost lidí a majetku. Výstupy měření také přispívají k rozhodnutí, zda je opravdu nutné větve nebo kmen kvůli hrozícímu pádu odstranit,“ uvedl náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule.
Městský sadový okruh zahrnuje Smetanovy, Kopeckého, Šafaříkovy a Křižíkovy sady, Mlýnskou strouhu, sady 5. května a sady Pětatřicátníků, kde roste celkem přibližně 420 stromů. Jde například o letité jírovce, jasany, akáty, jilmy, javory, lípy, platany, ale i katalpy, magnolie, liliovníky, sakury a další druhy.
„Zdravotní stav a vitalitu řady zdejších stromů dlouhodobě sledujeme, a to i vzhledem k mnoha zásahům, které probíhaly v jejich blízkosti a s velkou pravděpodobností jim neprospěly. Následkem mnoha výkopových prací souvisejících s opravami nebo přeložkami sítí technické infrastruktury, které se v minulosti uskutečnily v kořenových prostorech stromů, často dochází k poškození kořenů a rozvoji houbových onemocnění. Ta mají největší vliv celkovou stabilitu stromu,“ vysvětlila Kamila Kindlová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Farmáři
Myslíte, že podpora farmářů je cestou, jak hromadně zlevníte potraviny? Já teda nevím, u farmářů nakupuji ráda, i když teď už čím dál méně, a to proto, že na to jednoduše nemám. Když jdu na farmářské trhy ceny jsou tam dost vysoké a taky mě kolikrát napadlo, zda i oni jen draze nepřeprodávají, co ko...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…