Tábor: Díky dotacím od města „botanka“ zkrásněla

15.12.2019 6:32

V rámci dotačního programu města Tábora na podporu ochrany životního prostředí na rok 2019 získala Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ Tábor následující dotace:

Tábor: Díky dotacím od města „botanka“ zkrásněla
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Ekologické pěstování růží v botanické zahradě
dotace byla poskytnuta ve výši 11 400 Kč
Cílem projektu je obohatit botanickou zahradu o sbírku růží především o odrůdy našich a slovenských šlechtitelů růží. Základ sbírky tvoří odrůdy pěstované bratry Havlovými v Hlavňově u Soběslavi. Jejich otec Josef Havel založil tamní růžařskou školku a za dobu své práce získal řadu významných mezinárodních ocenění. V rozáriu botanické zahradě pěstujeme růže společně s levandulemi, které svou silně aromatickou vůní odpuzují savé škůdce. Rozárium budeme nadále doplňovat o další kvalitní odrůdy růží získané od tuzemských pěstitelů.

Revitalizace jezírka v botanické zahradě
dotace města ve výši 4600 Kč
V rámci projektu bylo jezírko osázeno vodními a bahenními rostlinami (např. přeslička zimní, prustka obecná, blatouch bahenní…). Zhotovena byla také cedule informující o rostlinných a živočišných zástupcích žijících v jezírku botanické zahrady. Zakoupeny byly dva kusy sítí proti nadměrnému zanášení jezírka listím.

Bylinková zahrada v botanické zahradě
dotace města ve výši 15 900 Kč
Zde došlo k přebudování bylinkové zahrady do stylu středověké bylinkové zahrady sv. Hildegardy. Bylinky byly vybrány podle dochovaných záznamů sv. Hildegardy. Jsou označeny keramickými cedulkami, které vyráběli lidé z domova pro osoby se zdravotním postižením. U vstupu bylinkové zahrady stojí cedule informující o sv. Hildegardě a o pěstování bylinek.

Pracovní listy – Přírodní zahrada v botanické zahradě
dotace města ve výši 10 300 Kč
V rámci projektu byly vytvořeny pracovní listy pro dvě věkové kategorie. Pro kategorii školkových dětí byly vypracovány otázky týkající se poznávání rostlinných a živočišných druhů, které se v přírodní zahradě vyskytují. Kategorie 1. stupně základních škol je zaměřena spíše na biotopy, které můžeme v přírodní zahradě vytvořit a na souznění pěstovaných užitkových rostlin.

Z dotačního programu města Tábora na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty byla poskytnuta dotace ve výši 3000 Kč na podporu realizace projektu Květinový piknik - seminář. Bohužel pro malý zájem o seminář se projekt nekonal a výše uvedená částka byla vrácena.

Z dotačního programu města Tábora na podporu cestovního ruchu byla získána dotace ve výši 5000 Kč. V rámci realizace projektu byla v botanické zahradě zaměstnána brigádnice, která zajišťovala možnost prodloužení otevírací doby. Realizací projektu jsme vyslyšeli požadavky ze strany návštěvníků, kteří prodloužení otevírací doby uvítali.

Veškeré dotace byly spolufinancovány Vyšší odbornou a Střední zemědělskou školou Tábor ve výši minimálně 30 procent z celkových uznatelných nákladů realizovaného projektu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.