„Komunitní zahrady jsou zahrady, které se nachází na veřejném či soukromém pozemku a slouží ke sdílenému pěstování ovoce, zeleniny či bylin. Zahrady často vznikají ve městech na zdevastovaných či opuštěných místech, která se místní snaží revitalizovat,“ vysvětlila Zuzana Hegmonová, zahradní architektka Odboru městské zeleně.
Jak tedy taková komunitní zahrada funguje? Komunitní zahradu spravuje nejčastěji spolek, tedy skupina aktivních lidí, která se o chod a udržování zahrady stará. Zájemce si pronajme svůj záhonek a společně s ostatními, sdílí zázemí zahrady. Jde tedy o pozemek, vybavení, vodu, místo pro relaxaci atd. Tento sdílený prostor často slouží také k sousedskému setkávání. Lidé zde můžou sdílet své poznatky ohledně pěstování, pořádat různé workshopy, mohou zde cvičit, relaxovat nebo třeba uspořádat táborák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV