Zlín: Petice požadující zákaz hazardu má málo podpisů

20.09.2014 21:50 | Zprávy
autor: Zlin.eu

Petice pro vyvolání referenda o plošném hazardu ve Zlíně nemá dostatečný počet podpisů. Organizátoři sice dodali na magistrát archy s 6 400 jmény, následná kontrola ale odhalila u 980 podepsaných osob chybné údaje. Jejich skutečný počet tak klesl na 5 339. Pro vyvolání referenda ve Zlíně je nutné dodat petiční archy s 6 251 podpisy.

Zlín: Petice požadující zákaz hazardu má málo podpisů
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

„Vyzvali jsme zmocněnce přípravného výboru, Tomáše Pasterného, k odstranění nedostatků a to do dvou týdnů,“ uvedl Tomáš Lang z Odboru kanceláře primátora, který kontrolu archů vedl.

Údaje uvedené v petičních arších byly konfrontovány se Základním registrem obyvatel a Informačním systémem evidence obyvatel. Ukázalo se, že někteří podporovatelé petice uváděli adresy, na kterých nebydlí, častým problémem byla i neúplná jména, započítat nešli ani lidé, kteří nebydlí ve Zlíně.

Petice také obsahovala celkem 99 lidí, kteří se podepsali dvakrát, u jednoho respondenta kontrola odhalila hned tři podpisy. „Organizátoři petice sice započítali všechny tyto podpisy, platný je ale od každého člověka pouze jeden. Petice je o skutečných lidech, ne o tom, kolikrát se do archů podepíší,“ objasnil Daniel Novák z Odboru právního magistrátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa chystá jedenáctý ročník závodu City Cross Run & Walk

13:43 Česká Lípa chystá jedenáctý ročník závodu City Cross Run & Walk

Zarezervujte si svoje místo na startu! Česká Lípa chystá již jedenáctý ročník oblíbeného závodu pro …