Baránek (Soukromníci): Zaplať Pánbůh, že už jsem tak starý a nedožiju se toho

23.02.2023 7:33 | Komentář

Výše uvedené říkal můj otec, také Rudolf Baránek vždy, když se dělo něco, čemu úplně nerozuměl. K tomu ještě vždy mávl rezignovaně rukou. Výhodou jeho generace do 17. listopadu 1989 bylo to, že veškerý bordel, který byl ve státě, šel svést na KSČ. A v drtivé většině to byla pravda.

Baránek (Soukromníci): Zaplať Pánbůh, že už jsem tak starý a nedožiju se toho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek, zakladatel SsČR

Já jsem nechápal, jak může být rád, že už je starý. Čas běžel a starý jsem už já. Ale bohužel se mnohého dožívám. A vadí mi to. Na rozdíl od mého otce já ještě nehodlám na situaci rezignovat. Než se rozepíšu, tak konstatuji, že jsme velmi smutný z toho, jaká je v České republice politická i hospodářská situace 33 let po sametové revoluci. Velmi usilovně si kladu otázku, proč tomu tak je a co s tím. Vše vychází z mých obav o demokratický vývoj v naší zemi a o nebezpečí, které hrozí celému soukromnickému stavu 33 let po listopadu 1989.

Zamysleme se společně nad důvody, které uvedu.

  • Vláda Petra Fialy, která o sobě říká, že je středopravicová, by se vší pravděpodobností situaci v republice zvládala, kdyby se Evropa ze známých důvodů nedostala do hluboké a nebezpečné krize.
  • Více jak rok působení současné vlády ukázal, že vše mají mocensky postavené na 108hlasé většině v parlamentu.
  • K tomu si postavili několik „odborných poradenských skupin“ a s ostatními nekomunikují!!!
  • Prozatímním vrcholem je to, že o jejich záměru „snižování důchodů“ se představitelé odborů a zaměstnavatelů v Tripartitě dozvěděli z tisku a sociálních sítí.
  • To si nedovolil ani Václav Klaus po uchopení moci v létě 1992. A ten tripartitní vyjednávání velmi upřímně nenáviděl. Toto nemám z tisku, v té době jsem byl místopředsedou Tripartity a prožil jsem to osobně.
  • Už předlouhé měsíce požírá inflace úspory i s lidmi. Rychle se zvyšuje procento lidí, kteří situaci ekonomicky nezvládají a dostávají se do zásadních problémů. Přestávají věřit vládním slibům, že se to rychle změní. Mezi lidmi narůstá přesvědčení, že si se situací nevědí rady, ale nechtějí to přiznat. Popis situace např. ministrem práce a sociálních věcí nebo ministrem zemědělství je v tom jenom utvrzuje.
  • Vláda Petra Fialy se chystá k dalšímu velmi závažnému kroku, který může zapříčinit ukončení podnikání dalšího značného procenta hlavně malých firem. Tím krokem je zvýšení odvodů OSVČ až na úroveň zaměstnanců. S tímto ekonomickým bludem, který se vždy po čase znovu objevuje, bojujeme už moře let. Některé vládní garnitury jsou v honbě za penězi do státního rozpočtu ochotny srovnávat nesrovnatelné. OSVČ a zaměstnanci jsou nesrovnatelné kategorie!!! Je zarážející, že i tzv. ekonomické kapacity jako pan Švejnar a další jsou ochotny tyto bludy také hlásat. Buď tomu nerozumí, a tedy nejsou kapacitami, anebo pracují v něčím žoldu, třeba vládním, jsou tedy prodejní. Pokud se o toto Fialova vláda pokusí, tak by si jako prý pravicoví politici měli uvědomit, že kromě likvidace tisíců soukromníků je ještě jako voliče nahánějí do náručí ANO a SPD. Musíme udělat vše proto, aby se jim to opět nepodařilo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…