Bláha (ODS): Parkoviště u fakultní nemocnice bude v provozu začátkem příštího roku

05.06.2019 16:47

Po prázdninách se začne stavět nové provizorní parkoviště u hradecké fakultní nemocnice.

Bláha (ODS): Parkoviště u fakultní nemocnice bude v provozu začátkem příštího roku
Foto: ODS
Popisek: ODS

Zpevněná plocha pro 205 parkovacích míst, včetně osmi pro zdravotně postižené osoby, uleví zeleni na nábřeží Labe, kde v současnosti pacienti a návštěvníci nemocnice parkují v nedůstojných podmínkách. Předpokládané náklady na tuto investici jsou deset milionu korun bez DPH. Hradečtí radní včera schválili podmínky veřejné soutěže na stavební firmu, která by mohla být vybrána a schválena v srpnu tohoto roku.

Dočasné parkoviště bude na doposud zatravněném prostoru mezi obslužnou místní komunikací na východní straně areálu fakultní nemocnice a Zborovskou ulicí. „Stavební firma má podle návrhu smlouvy parkoviště zhotovit v horizontu pěti měsíců, a to i včetně kolaudace. Dokončeno by tedy mělo být na začátku příštího roku, ovšem doufám, že by se to dalo stihnout ještě letos. Uvidíme, jak dlouho bude zmiňovaná kolaudace trvat, podle toho se bude otevření nového provizorního parkoviště odvíjet,“ řekl náměstek primátora Jiří Bláha. Zatím mohou návštěvníci nemocnice využívat jiné provizorní parkoviště, které je situováno po pravé straně hlavního vjezdu do areálu nemocnice před hlavní bránou. Celý projekt město vyjde na deset milionů bez DPH. „Na tuto investici využijeme finance od společnosti CTP, které městu byly převedeny v rámci dohody o narovnání,“ doplnil Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Ještě nejsme na konci

11:57 Kaňkovský (KDU-ČSL): Ještě nejsme na konci

KDU-ČSL na jednání krajského zastupitelstva 18. června potěšila většinová (34 ze 40) slovní podpora …