Bondarenková (SPD): Co dělat, pokud ty vakcíny nejsou tak skvělé, účinné a bezpečné?

20.12.2020 9:16 | Zprávy

Čistě teoreticky. Uvažujme, že třeba vakcíny proti COVID-19 nejsou tak skvělé, účinné a bezpečné, jak je nám prezentováno.

Bondarenková (SPD): Co dělat, pokud ty vakcíny nejsou tak skvělé, účinné a bezpečné?
Foto: archiv
Popisek: JUDr. Vladimíra Bondarenková, členka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), specialistka na mezinárodní a evropské právo

Za prvé, proč vlastně je nám sdělováno, že ty vakcíny, které posuzuje a schvaluje EU jsou jistě bezpečné, pomůžou (pokud projdou schválením EMA, EK) a není jiné cesty než se jimi nechat naočkovat? Proč nejsou posuzované a porovnávané všechny vakcíny na trhu? Je pro to nějaký speciální důvod? Nějak se také zapomíná na hledání a používání účinných léků proto COVID-19, mediální pozornost nyní přebralo téma očkování. 

Za druhé, pokud by třeba, čistě teoreticky, byly takové vakcíny škodlivé jak v krátkodobém, tak spíš dlouhodobém horizontu, co tím vlastně riskujeme? Riskujeme zdraví našich seniorů, osob s vážnými zdravotními problémy, zdravotníků, o kterých už je nám sděleno, že budou očkováni jako první. A kdo bude očkovaný po nich? Raději varuji, že třeba očkování policistů, hasičů a vojáků, případně lidí činných v kritické infrastruktuře (např. obsluhy jaderných elektráren, vodáren, rozvodů elektrických sítí) nebo v klíčových institucích státu by mělo být pečlivě zvažováno a není vhodné jich naočkovat větší množství najednou s ohledem na možná rizika pro celkový chod státu.  U seniorů a lidí s vážnými zdravotními problémy bude potíž, že třeba nepůjde dobře rozlišit, které problémy jim způsobilo očkování a které už měli nebo by se u nich brzy samy vyvinuly. Ještě horší jsou ale případné dopady nekvalitního očkování u těch dalších vyjmenovaných skupin.

Tedy, pokud by něco šlo špatným směrem, budeme mít víc problémů, než si teď umíme představit. Pojďme v úvahách ještě dále a uvědomme si situaci, kterou si ne všichni chtějí připustit. Byla zde velká postupná migrační vlna od roku 2015, do Evropy tedy bylo nasunuto mnoho lidí, o nichž se ví málo, případně nic. Viz zahazování osobních dokladů nově příchozích. ČR se této vlně horko těžko ubránila, jiné státy naopak situaci akcelerovaly opakovaným pozváním, lákáním na sociální výhody. Nejvíc "dosídlené" bylo namátkou Německo, Švédsko, Itálie, Řecko, další státy se víc "cukaly". Nevíme, pokud by mezi nimi byli bojovníci cizí mocnosti, kterému velení podléhají. Může to být Turecko, Saúdská Arábie, jejich původní státy nebo někdo úplně jiný, nestátní subjekt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu JUDr. Vladimíra Bondarenková, D.E.A., MBA

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vlček: Pro větší dostupnost čisté energie

14:04 Ministr Vlček: Pro větší dostupnost čisté energie

Senát schválil zákon, který nastavuje proces, jak vymezovat oblasti pro nové projekty obnovitelných …